corsa c çalışmıyor

bonzaihas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun sabah işe gittim aracımla bıraktım akşam aldıgımda araba çalışmadı marş basıyor ama çalışmıyor. sorun ne olabılır acaba yardım lutfen

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü zayıf olabilir, arabanın teyp i farları dahi calıssa bıle araba calısmaz ... Motordan marş yapıldıgında tık tık diye ses gelir, eğer öyleyse akünüz zayıflamıstır öyle arada oluyor.. ama mazot pompası felan denmiş , öyle bir durum varsa mazot pompasının beynı kac paradır bılmem ama mazot pompasının kendisi 30 lira civarı birşey...

bonzaihas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1.3dizel.aküyle ilgili bi problemi olduğunu sanmıyorum çünkü marş basıyor herşey çalışıyor ama motor çalışmıyor.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle Pompa; benimde başıma geldi geçenlerde; pompayı değiştirdik; 3 gün sonra aynı şey yine oldu; bu sefer dedim ki pompaya giden elektiriği kontrol edin; baktılar gerçekten de pompaya giden elektrikte bir problem var...Pompayı çıkardıklarında aküde bir denettirin bence; ama sizde muhtemelen eletrik değil, doğrudan pompadır...Kolay gelsin...

bonzaihas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar acaba pompa degişimi ?

Siyah Lale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun sabah işe gittim aracımla bıraktım akşam aldıgımda araba çalışmadı marş basıyor ama çalışmıyor. sorun ne olabılır acaba yardım lutfen

Aynı sorun olabilir. Kontağı 3. Kattan aşağı attın mı bir düşün. Chip arızalanıyor. Beyin sistemi kitliyor olabilir.

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MotorUN SAĞ TARFINA BAK NEMLİLİK YADA AKINTI VARSA MAZOT POMPASI.Pompa ise araç marş basar ama kesinlikle çalışmaz.Pompa ise değiştirmenize gerek yok 250 300 tl ye contaları değiştirp ayar yapıyorlar.

Siyah Lale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu tür araç çalışmazsa
1 Akü zayıflamıştır. (Farar teyip kontk fan açık kaşdı mı, akün yeni mi, 6 dan fazla marşa bastın mı?

2 Isotma bujileri biri ya da birkaçı patlamış olabilir. (Paneldr sarı helezonik lamba sönüyor mu)

3 Yakıt var mı (Yakıt lambası yanmışsa muhtemelen yakıt pompası emme yapamıyor ya da yapmıyordur)

4 Panoda immobilizer anahtar resmi yanıyor ise beyin anahtarı görmüyor boşuna uğraşma)

5 Beyinde bir sorun var ise bu araç büyük arıza vermesin diye yakıt pompası ve enjektörlerin elektiriğini kesiyor. Konyrol et. Gelmiyorsa bekle Biz de ordayız :)

Muhtemelen beyin yetersiz akım gönderiyor bir yerlere.

Bilen var ise yazsın::cool::cool::mad: