Corsa C çalışmadı arkadaşlar, yardım.

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam herkese,

Arkadaşlar arabama 5 gündür binmemiştim. Dün bindiğimde kontağı çevirdiğimde göstergede sadece motor ışığı yanıyordu. Ben yinede marşa bastım. Araç marş alıyor fakat çalışmıyor. Koltuğu kaldırdım ve benzin pompasına kulak verdim, çalışmıyordu. Yani anladım ki araçta bir iletişim sıkıntısı var. Direk lpg de çalıştırmayı denedim fakat yine marş aldı ama çalışmadı.
Daha sonra ustamı aradım ve arabamın içinde kapılarım açık ustamın gelmesini beklerken uyuklarken birden ötmeyen kapı açık ikaz sesi ötmeye başladı. Sonra kontağı tekrar çevirdiğimde normal olarak tüm ışıklar yandı göstergede, benzin pompası çalışmaya başladı, hemen marşa bastım ve aracım çalıştı. Biraz uzun yazdım ama detaylar önemli olabilir diye detaylı yazdım.
Eminim kimsenin başına böyle bir saçma durum gelmemiştir ama, bana yardım yada öneride bulunabilecek biri var mı ?

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen tahminim immobilizer dan kaynaklandığını düşünüyorum ama enteresan bir durum

Sent from my iPhone using Tapatalk

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen tahminim immobilizer dan kaynaklandığını düşünüyorum ama enteresan bir durum

A evet immobilizer hiç aklıma gelmemişti.

bilust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
immoblizer de sıkıntı odugunu sanmıyorum çünkü immoblizer çalışmasa bile aracın tüm ikaz lambaları kontagı çevirince normal bi şekilde yanar, marş basar fakat motor çalışmaz.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünün değerlerini bi kontrol ettir bence

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçi immobilizerden olsa marş basması normal mi ? Bidaha böyle bir şey yaparsa anahtarın pilini söküp takarak bir deneme yapacağım.

Benim arkadaşımın Hyundai getz arabasında senin anlattığın gibi sorun oldu bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu servis komple immobilizer ı değiştirmişti o yüzden ondan şüphelendim yinede farklı şey olabilir tabi

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaşımın Hyundai getz arabasında senin anlattığın gibi sorun oldu bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu servis komple immobilizer ı değiştirmişti o yüzden ondan şüphelendim yinede farklı şey olabilir tabi

Alladım halil abi. Bi daha yaparsa bi bakayım artık kumandaya.