Corsa ''C'' bayan arabası mı?

Corsa ''C'' bayan arabası mı?

• Evet

Oy: 24 28.2%
  • Hayır

Oy: 61 71.8%

• Kullanılan toplam oy
    85

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar Corsa C bayan arabası mı yorumları alalım. Diğer markalardan araçları göz önüne alarak yorumlarsanız sevinirim.

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Nedense Opelin 2 modeli çok tartışma konusu oluyor biri tigra biride corsa...

Bence bayan aracı değil! sportif bir havası var özellikle corsa gençlere çok yakışıyor. Bayanlar içinde küçük olduğundan dolayı park, şehir içinde rahat kullanım açısından tercih ediliyor...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
corsa şehir içi aile arabası bence, tek kapı modeli ise daha çok genç kesime hitap etmesi için tasarlanmış, bayan arabası olarak görmek mantıklı gelmiyor.. şirin ve sevimli görünmüyor gözüme. aksine akıcı ve aktif çizgilere sahip, yeni kasa daha agresif çizgilere sahip olacaktır diye düşünüyorum...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bayan erkek olarak ayırmak istemedim sonuçta otomobiller biz insanlar için üretiliyor şahsen bi araç tasarlarken bu bayan arabası olucak diye tasarlamam yani bu aklımdan bile geçmez umut abi gibi prof tasarımcılarında böyle düşündüğünü hiç sanmıyorum

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C kasa hatları itibari ile direk bayandan uzak bence gencler için başlangıc modeli

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aslında bayan erkek olarak ayırmak istemedim sonuçta otomobiller biz insanlar için üretiliyor şahsen bi araç tasarlarken bu bayan arabası olucak diye tasarlamam yani bu aklımdan bile geçmez umut abi gibi prof tasarımcılarında böyle düşündüğünü hiç sanmıyorum

tasarım yapmadan önce kriterler hep bellidir, çok nadir olarak yapılan tasarıma göre aracın devamı gelmektedir. bu tarz durumlar dışında ise öncelikle satış fiyatı, alıcı kitlesi, üretim adetleri, kullanılacak alt yapı teknikler, şase, motor iç hacim ve dış boyutlar,bunlar hep bellidir. ve tasarım bu çerçevede oluşmaya başlar..
tabi ki kendi kendimize oturup kafamıza göre birşeyler karalarken bunların çoğunluğunu göz ardı ederiz.

Dediğin gibi ben de bayan erkek ayrımı yaparak tasarım yapmam,

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayanlar için daha rahat olabilir ama bayan erkek ayrımı bence yanlş sonuçta bayanlara özel üretilmemiş bir araç ama bayanlara özel üretilen başka şeylerde var :)ona bişi diyemem:)hehehe

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiziki yapı itibarı ile bayanlar küçük araç tercih ediyorlar(dı), artık güvenlik sebepleriyle gemi gibi 4x4 lere biniyorlar, dev gibi navigatörden topuklu 1.50 cm boyunda bir teyze iniyor, şimdi navigatore bayan arabası mi diyelim ? corsa bence 25-35 yas arası gençlere ve genç ailelere hitap ediyor, 35 li yaşlardan sonra çocuk sayısı ve büyüklüklerinde artış oldugu için corsanın arka koltukları ve bagajı yetersiz geliyor ,ama corsa herkese tavsiye edebilecegim kaliteli bir otomobil

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben tigra düşündüm öncelerden top arabası dediler vazgeçmiştim genelde bizim burda onlar biniomuş dorumu o :)