Corsa c aux giriş yardm

GiantMouse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Günler 2003 Opel Corsam var.Aux girşi yapmak ıstıyorm orjınal teybıne.
Olabılıyor mu boyle bır ımkanım var mı varsa,
yardm edecek olan arkadasları bekliyorm.. Teşşekür Ederm Sımdıden

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılır yapılmaz diye birşey yok. ben de çok araştırdım çok sordum. yapan yer de buldum. hayır olmaz diyen de çıktı. ama çok para istediler. yaklaşık 1,5 ay önce 120 tl demişti biri bendeki cd30 mp3 için. fiyatı duyunca vazgeçtim.
senin aracın 2003 model. sanırım seninki cd30mp3 değildir. modelini de yazarsan mutlaka yardımcı olan birileri çıkar.

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=45020
linkinde
alttaki gibi oluyor ben denedim kullanıyorum ,

Selamlar forumda benden başka CAR2002 modeli kullanan varmı bilmiyorum ama benim gibi orjinal sevenler için paylaşmak istedim...

Yapılacaklar son derece basit ama yinede bir elektronikçiden veya amatör telsizci arkadaştan :) yardım almakta fayda var...

İşe kaset çaların mekanik kısmını sökerek başlıyoruz....

2. adım : Plaket üzerinde işaretli 1. dairedeki entegrenin 20 nolu ayağıyla, 2. dairedeki atlama teli arasına 1 Kohm (kahve siyah kırmızı renkli) dirençle atlama yapıyoruz... (Bu şekilde ön paneldeki "M (Medium Wave)" tuşuna bastığımızma orjinal müzik sistemimiz aux & teyp moduna geçmiş olacak...)

49259525.jpg

3. Adım: 3. dairedeki (jumper) atlama tellerinden mp3 çalarımızın kulaklık çıkışını bağlayacağımız aux bas giriş uçlarını alıyoruz... 1- sağ bas *** 2-eksi (Şase -)*** 3- sol bas uçları olacak şekilde...

59645803.jpg

4. adım: 5. ve 6. dairelerdeki (swicth)anahtarları devredışı bırakıyoruz... 5. dairedeki kaseti algılayan anahtarı kaseti attığımızda motorun voltajını vermekte kullanacağız... Bunun için motora bağlı olan yeşil kabloyu motordan ayırıp 5. dairedeki anahtardan geçiriyoruz...

Böylece kaset varsa M tuşuna bastığımızda kaset yoksa sadece aux moda geçmiş olacak...