corsa c 3k yalıtım

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun süredir aklımda olan projeyi dün gerçekleştirdim ve sizlerle paylaşmak istedim.araçlarımız van dan hususiye çevrildiği için yalıtıma pek önem verilmemiş bu yüzden arka tarfın yalıtımını yapmaya karar verdim öncelikle plastik kapakları tork tornavida yardımıyla söktükten sonra altta bir tırnak tutuyor.onuda çıkarıp kapağı alıyoruz.daha sonra döşemecilerden temin edebilirsiniz ben öyle yaptım.keçe alıp kapakların ölçüsüne göre kestip iç kısma yerleştirdim daha sonra eski koltuklardan çıkmış süngerle iyice doldurdum ve en son üzerini elyafla kapladım şu an dört dörtlük lastik sesi yol sesi bayağı bir azaldı .kışın soğukta yazın sıcakta da etkili olacağını düşünüyorum.yapım aşamasını çekemedim fakat bitmiş halinin fotolarını ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMAG0066.jpg
    IMAG0066.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 281
  • IMAG0068.jpg
    IMAG0068.jpg
    85.1 KB · Görüntüleme: 282
  • IMAG0069.jpg
    IMAG0069.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 318

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir malzeme vardı çok ucuz aslında izalasyon için yapılmamış başka amacı olan bir madde ama izalasyonda da çok iyi netice veriyordu adını hatırlarsam buraya yazarım.. zamanında tempralara falan yapıyrolardı epey bir yol görültüsünü yok ediyordu.hatta o zamanlar tempra sahibi biri arabam mercedes kıvamına geldi falan yazmışdı bir forumda.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmut saygılar cok guzel ış cıkarmıssın. yanlız aklında bulunsun en çok sesi camurluk ıcınden alıyor. arka çamurlukların aracın ıç kısmına bakan kısmını pütür ile kaplarsan sesi buyuk olçude kesersin. ses farkındasındır en çok yagışlı havalarda arkadan çamur toz dan oturu oluyor. sıcrama sesi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teşekkürler melih onun içinde tozluk yaptırdım.ama dediğin gibi pütürle kaplanırsa daha güzel olur.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elelrinize saglik ama uzun vadede sunger nemden dolayi problem cikatabilir dusuncesindeyim, fakat faydasi olmustur, bende yazin yapacagim kismetse.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sukru neysen yapmayı planlıyorsun sen? ben koçtaş a vs heryere baktım malzemeler 11 mm kalınlıktan başlıyor ve bır tarafı yapışkanlı yuzeyı yok. ne ile yapıştırmalı. veya muadılı ne kullanmalı

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Google sener yalitim yaz envaayi cesit var ucuz da, ben oradan alicam zaten, :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu çamurluk içimi yapıyoruz yazın bende yaptırıyım belki yazıda beklemem güneşi görürsem girişe bilirim :D

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı yerı bende kapattım ancak elyafın gozuktugu yerı ozel akustık malzeme ıle sadece kabıne bakan kısımdan olcu alarak guzelce kapattım. bu sekılde uygulama yapmak ıstemedım cunku sıcak soguk orada nem yapıyor ve nemi emen süngerin orada cürümeyi hızlandıracağına kanaat getirdim. saygılar sevgiler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.5 yıl oldu sıkıntı yok