corsa c 2003 1.7 dti ön arka tampon değişimi

umutkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar herkeze

aracımı alalı 2 ay oluyor.bildiğiniz gibi tamponlar komple plastik ve siyah bazı 1.7 2003 model araçlarda tamponların belli kısımlarının boyandığını gördüm.Bu konuda bana yardımı olabilirmisiniz.geçen aracımın sağ kapısını boyatırken sordum ustaya çok uraştırır plastik astar atılıp boyanması lazım onun yerine çıkma tampon al dedi daha sağlıklı olur dedi sizin düşünceleriniz neler.forumda bu konuyla uraşan arkadaşlar var mı.

ayrıca araçta sadece benim fark ettiğim ne kadar ustaya denettirdiysem çözülemeyen gaz verirken saliselik bir tekleme oluyor ne zaman yapacağı hiç belli olmuyor ama böyle gaz saliselik olarak seri bi şekilde tekliyor mazot pomba veya pomba beyniyle ilgili bişey mi daha önce başına gelen arkadaşlar varsa fikir alışverişinde bulunabilirmiyiz teşekkürler UMUT KOÇ .

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım mazot pompa beynı motor bloğunun arkasında iç kabine bakar şekilde duruyordur. soketlidir. söktür. kapağını açtır. lehimleri atmış 2-3 devre goreceksin. lehimlerini yenilettir. tampon olayına gelince de gayet guzel boyanır. benım arka tampon boyandı. yıl oldu bısey olmadı. kaç defa da dokundurdum sağa sola.

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa bu zıhnıyet artık degısmelı plastık aksam boyanmaz atar ne demek yaa bunlarda dogustan boyalı degıl sonucta fabrıkada boyanıyor mıllet artık dısarıyı gectı ıc konsolda pıyano black yapıyo bılmem ne yapıyo hala tampon boyanmaz dıyenler var off :)

umutkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla usta pek iyi değildi sizin dediklerinze göre burdan bunu anlıyorum.Melih dediğin şeyi yaptırıcam tavsiyen için sağol inşallah işe yararda kurtulurum bu dertten.Peki arkadaşlar jantlar ilgili fikirleriniz var mı 16 yapıyım dedim lastikçi 195 50 16 dedi ama ben 50 yanağı fazla buluyorum.Araçta herhangi bi yay vs yok 17 yapsam boyutları neler olmalı.araçta arkaya 2 3 kişi oturursa sürtermi ? 2.el jant lastik satan birilerini tanıyorsanız bu knuda da yardıma ihtiyacım var.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustada yetenek yoksa alın malzemeleri kendiniz boyayın.Tabi belli bir boş alanınız ve ekipman olması şart.Yada ustanın yerine gidecen bak nasıl boyanıyormuş diye gösterecen :) Bende neredeyse bütün ekipmanlar olduğu için kendim yapıyorum araçta boyamadığım yer neredeyse kalmadı :)