Corsa C 1.4 LPG Sorunu

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.62 den aldığım lpg ile, 2 kez depo doldurarak aynı yerden, sırf şehir içi kullanarak ölçtüm, 0.25 kr çıkıyor.
Araçlarımız aynı, 01 Corsa 1.4 Comfort, 3K modeli, Atiker sıralı sistem var benim aracımdada.

7 Ay oldu taktıralı ve 20.000 kilometreye yaklaştık, şu ana kadar hiç bir şekilde ne performansta, ne çalışma düzeninde, nede yakıt sarfiyatında bir sorun yaşamadım.

Yakıt sarfiyatı ile dönem dönem belirgin artışlar oldu, fakat kesinlikle aldığım istasyon-marka sorunuydu.

Bu sistemlerde Atikerin çeşitleri var, sizin sistemde kullanılan Ecu hangi tip acaba?
Performansta benimde pek bi sorunum kalmadı şuan enjektörleri temizletmiştim
Yarın garanti belgesinden bakıp söyleyeyim Ecu tipini.

Birde şöyle bişey var bugün okudum benim ölçüm şeklimde yanlış sanırım ben depo tamamen boşken 20 tl lik gazla ne kadar götürdüğünü hesaplıyorum fakat sağlıklı olanı depoyu doldurup ölçmekmiş birde böyle denicem herhangi bi değişme olur mu sizce ?

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performansta benimde pek bi sorunum kalmadı şuan enjektörleri temizletmiştim
Yarın garanti belgesinden bakıp söyleyeyim Ecu tipini.

Birde şöyle bişey var bugün okudum benim ölçüm şeklimde yanlış sanırım ben depo tamamen boşken 20 tl lik gazla ne kadar götürdüğünü hesaplıyorum fakat sağlıklı olanı depoyu doldurup ölçmekmiş birde böyle denicem herhangi bi değişme olur mu sizce ?

Kesinlikle olur, ben bu ölçümü hep dediğiniz şekilde depo fulleyerek yapıyorum, hemde aynı istasyondan. 20-30 tllik ölçümler yanıltır. ;)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mst abı senın ecu hangı tıp ? benımkınde yazılım yabancı 2 tıp yazıyor?

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SafeFast ecu var benim araçta. Yazılımı ise değişken bir şey değil standart.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SafeFast ecu var benim araçta. Yazılımı ise değişken bir şey değil standart.

hmmm anladım pcye bagladıklarında benımkının yanında ecu 2 yazıyor yabancı yazıyor parantez ıcınde o yuzden sordumda

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor içerisinde lpgnin ecusu var, onun üzerinde yazar hangi seri olduğu. ;)

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle olur, ben bu ölçümü hep dediğiniz şekilde depo fulleyerek yapıyorum, hemde aynı istasyondan. 20-30 tllik ölçümler yanıltır. ;)

Bugün 70 tl lik gazla (2.56 dan aldım gazı) toplamda 290 km yaptım ama bunun 200 km si şehirlerarası 100-110 km arası hızla yaptım şimdilik normal gibi bugün fulleyip tekrar bi ölçüm yapıcam inşallah düzelmiştir yakıt.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 70 tl lik gazla (2.56 dan aldım gazı) toplamda 290 km yaptım ama bunun 200 km si şehirlerarası 100-110 km arası hızla yaptım şimdilik normal gibi bugün fulleyip tekrar bi ölçüm yapıcam inşallah düzelmiştir yakıt.

2.63'e 75.00 liraya felan doluyor, simit tank. 310-320 km maksimum 330 km de bitiyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben 80 tl dolrudrum 200 km yaptım dun tekrar doldurdum 66 tl gaz aldı ayarları yenı yapılmıstı aracın bujılerıde degıstrdık neden bu kadar cok yakar kı bastrmıyorumda sakın kullanıyorum..
bobınde sıkıntı olsa yapar mı kı acaba?
lpg de brc marka sıkıntı yok ne cekıste ne gecıste ama neden bu kadar cok yakıyokı

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben 80 tl dolrudrum 200 km yaptım dun tekrar doldurdum 66 tl gaz aldı ayarları yenı yapılmıstı aracın bujılerıde degıstrdık neden bu kadar cok yakar kı bastrmıyorumda sakın kullanıyorum..
bobınde sıkıntı olsa yapar mı kı acaba?
lpg de brc marka sıkıntı yok ne cekıste ne gecıste ama neden bu kadar cok yakıyokı

Bayağı bi anormal rakam. :confused: