Corsa C 1.4 LPG Sorunu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mustafa ben sana sonucu söyleyeyim... fazla kurcalama Atalarımız boşuna dememiş ölüyü fazla kurcalama ya... ya.... diye... o yüzden bırak bırak havalar ısınsın sonra tekrar ölçüm yap hem zamanına hemde parana yazık.

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bu şekilde de sürekli cepten gidiyor gibi geliyo arkadaşlarımın 1.6 benzinli araçları benden daha az yakıyor bi şekilde çözücem bu olayı yada satıp yüksek model dizel bişey alacam

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bu şekilde de sürekli cepten gidiyor gibi geliyo arkadaşlarımın 1.6 benzinli araçları benden daha az yakıyor bi şekilde çözücem bu olayı yada satıp yüksek model dizel bişey alacam

Kardeşim inşallah çözersin... bende çok uğraştım ama çözüm bulamadım artık pes ettim. Daha da uğraşmam. Belli bir süresi var dolduğunda anında satacağım dakika beklemeden.

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim inşallah çözersin... bende çok uğraştım ama çözüm bulamadım artık pes ettim. Daha da uğraşmam. Belli bir süresi var dolduğunda anında satacağım dakika beklemeden.

Abi yanlış hatırlamıyosam senin araba 2.0 motordu buna rağmen yakıt değerlerimiz aynı seninle benim durum daha vahim yani :)

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke 2000 cc olsa ya 1600 cc

Abi bunları satıp birer japon alalım :) babam corollanın her modelini kullandı en ufak sorun çıkartmadı arabalar şimdide avensis var benim corsadan daha ekonomik hem yakıt konusunda hemde masraf konusunda.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bunları satıp birer japon alalım :) babam corollanın her modelini kullandı en ufak sorun çıkartmadı arabalar şimdide avensis var benim corsadan daha ekonomik hem yakıt konusunda hemde masraf konusunda.

Kardeşim şimdi bura gerçi opel üzerine kurulmuş bir site ama opel dendiğinde artık aklıma ilk gelen sorunlar ve kaliteli ustası olmayan aynı zaman da yakıt düşmanı bir araç geliyor aklıma birde parçası üzerinde GM yazıyorsa yandın demektir bunlar aklımdan çıkmıyor. Daha önce de dedim gibi bir daha opel alacağımı sanmam... oysa opel bende bir tutku idi. Opel almadan önce anahtarlığını alan biri idim. Düşün artık opelin benim için ne kadar değerli olduğunu.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracımı yenı aldım uzeırnde brc kıt vardı dun gotrdum ayarlaır yokmus aynen benzın atlaması yapıyodu arac ayar yapıldı bakımı fılıtresı degıstı 6000 devır cevırdım lpg den benzıne atmadı duzeldı yanlıs bu seferde arıza lamabası yaktı arac meger benım aracın manıfotu yanlıs delmısler sımsılerınıde ufak takmıslar yuklenınce ufacık delıkten gaz yetsmıyor manıfolttakı delık yerı duzeltıldı sımsıler genısletıldı sorun gıderıldı araba super kaıcıyor su anda bı eksık bujılerıde degıstrcem o zaman tamamdır

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma Atiker marka sıralı sistemi ben taktırttım. Genel olarak memnunum ama atikerde aracım 160km/h (yüksek devirde) hızından sonra benzine kendi geçiyor ve benzinde gittiğinide göstermiyordu. Bolu-Adapazarı arasında otobanda aracımı yüksek hızlarda giderken çeyrek depo benzini harcadıktan sonra fark ettim bu olayı. Montajı yapan yere sorduğumda aracın motorunu koruma amaçlı bir uygulama olduğunu söylemişti. Lpg sisteminin garantisinin devam etmesi için 10bin km de bir lpg bakımına giriyorum(10tl lik filtrelere 60tl ödeyerek). Ne arıza lambası nede başka bir sorunla karşılaştım.
Gaz olarak ta Aygaz kullanıyorum gerçekten daha fazla km yapabiliyorsunuz. Geçen hafta yaptığım uzun yolda(Kütahya-Aydın-İzmir) 22krş/km yakıt tüketimim(2,56 lpg nin litresi, araç 115km CC ile). Şehir içi tüketimim 30krş da geçiyor KN açık hava filtresinin sesini duymak için :rakir:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.62 den aldığım lpg ile, 2 kez depo doldurarak aynı yerden, sırf şehir içi kullanarak ölçtüm, 0.25 kr çıkıyor.
Araçlarımız aynı, 01 Corsa 1.4 Comfort, 3K modeli, Atiker sıralı sistem var benim aracımdada.

7 Ay oldu taktıralı ve 20.000 kilometreye yaklaştık, şu ana kadar hiç bir şekilde ne performansta, ne çalışma düzeninde, nede yakıt sarfiyatında bir sorun yaşamadım.

Yakıt sarfiyatı ile dönem dönem belirgin artışlar oldu, fakat kesinlikle aldığım istasyon-marka sorunuydu.

Bu sistemlerde Atikerin çeşitleri var, sizin sistemde kullanılan Ecu hangi tip acaba?