corsa c 1.3cdtı 5k:lastik hava basınç değeri?

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı günler arkadaşlar, corsa c 1.3 cdtı 5 kapılı aracımda 185x60x14 ebatında michelın energy saver marka lastikler kullanıyorum.aracımda 6j çelik jantta var,lastikler iyi durumda. benim sorumsa: bu lastiklerin ön ve arka hava basınç değerleri psı ve bar cinsinden kaç olmalı?

not:aracı %90 iki kişi olarak kullanıyorum.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 30 dan dahada aşağı kullanıyorum, aslında standartların altında bi değer ama süspansiyona çok etkisi oluyor.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bende o çivarlarda bişi olabileceğini tahmin etmiştim.fabrika değeri olarak kaç acaba? sürücü kapısındaki lastik hava basıncı bar değerlerini belirten çıkartmadaki yazılar silinmiş:(:confused:.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 30 dan dahada aşağı kullanıyorum, aslında standartların altında bi değer ama süspansiyona çok etkisi oluyor.

düşük hava basıncında konfor baya bi artıyor fakat bunun akabinde, dezavantaj olarak arabada hantallık, yakıt tüketiminde artış, lastik yanağında çatlamalar meydana geliyor.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşük hava basıncında konfor baya bi artıyor fakat bunun akabinde, dezavantaj olarak arabada hantallık, yakıt tüketiminde artış, lastik yanağında çatlamalar meydana geliyor.

+olarak frenleme mesafesini bile etkiliyor.

Lakin ben vazgeçmiyorum..

:D :D :D

KuDu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik degerleri kapida ki etikette yazmiyor yakit kapaginda yaziyor

3 kisi icin 33psi onler 30 psi arkalar (2.3 bar on, 2.1 bar arka)

Bana sorarsan yay kullandigim icin konfor bozulmasin die hepsini 30 psi da kullaniyorum

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 kapısı içinde etikette önler 2.2-2.4 bar arkalar için 2.2-2.6bar yazıyordu sanırım ben ön arka 2.3-2.4 bar basıyorum psi cinsinten 34psi'a denk geliyor 32nin altına düşmesine izin vermiyorum

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikleri düşük basınçla kullanmamaya çalışın. Aşırı ısınır ve ısıyı çevreye vermekte zorlanır, yüksek hızda ansızın patlayabilir, ince yanaklarda janttan ayrılabilir, yol tutuşu azalır. En azından üreticinin önerdiği değerler, mümkünse daha fazlası olmalı.