Corsa C 1.3 Mazot Pompa Sızdırması

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ücretsiz check-up her zamanki gibi ücret çıkardı :mad:
Mazot pompamın sızdırdığını değişmemin 1000 lira tamirinin 350 lira olduğunu söyledi samsun reis oto. tabi ordan çıktım ve ustama gittim. 200 lirayı sadece pompacıya verdiklerini söyledi yani takriben 250 liraya bana mal olacak. ancak ustam şu anda acelesi olmadığını çok az sızdırdığını ve başlangıç olduğunu bir müddet daha sorunsuz korkmadan binebileceğimi söyledi. Sizin görüşlerinizi almak istedim.
bu arada bir sitede bosh marka mazot pompası tamir kitini 50 liraya buldum alıp gitsem işçilikle birlikte aynı fiyata gelir mi ki gelmemesi lazım? ya da ustaya ayıp olur mu?
1. seçenek: ha şimdi ha sonra başka bir şeye zarar vermeden değiş
2. seçenek : ne zaman artarsa o zaman bakarsın bin şimdilik.

bunlardan hangisini öneriyorsunuz?

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meslektaşım bilgim yok pek konu hakkında... cevap gelirse bende takip edicem bilgilenme bâbında...
"suskunlar" izliyor sanırım forum komple :D

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) dizinin ismi de uymuş sessizliğe zaten meslektaşım :)

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ayı sorun oldu bu corsa c lerdekı kronık bı sorun mazot pompasını degstrdım 2 sene once fılan ustama 180 tl gbı bı rakam odemıstım....kaputu acıp baktgında hıc mazot sızdırması olmusmu motorun oralara ???

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakır pulları değişiyor, zamanla bakır pullar sızdırıyor mazotu,bız 100 tl ye halledıyoruz, butun masraf bu,serbest pıyasa kım ne kadar ıster ona bısey dıyemeyız karısamayız..

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim arkadaşlar cvplarınız için. çok az bir sızdırma var. gökçe ustam kullandığınız tamir kiti bosch mudur?

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum köprü trafik çilesinden karşıya geçemedim ve burdaki özel servsiin yönlendirmesiyle 150 tl ye mazot pompasının contaları değişti ancak bu seferde hiç olmayan bir şey oldu ve pompanın cam ön cam tarafında olan (yağ pompası gibi bişi dedi usta) içinde yağ olan bir parçadan yağ kaçırmaya başladı. usta mazot pompasını sökerken onu da gevsetip yerinden oynatmıştı pompayı sökebilmek için. neyse götürdüm az önce 1 saat uğraştan sonra teflona benzer sert bir contası olan bu parçaya (contasına) sıvı conta sürerek durdurdu kaçağı şimdilik bir şey yok. bu işlem zararlı mıdır? ne dersiniz?

alllican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum köprü trafik çilesinden karşıya geçemedim ve burdaki özel servsiin yönlendirmesiyle 150 tl ye mazot pompasının contaları değişti ancak bu seferde hiç olmayan bir şey oldu ve pompanın cam ön cam tarafında olan (yağ pompası gibi bişi dedi usta) içinde yağ olan bir parçadan yağ kaçırmaya başladı. usta mazot pompasını sökerken onu da gevsetip yerinden oynatmıştı pompayı sökebilmek için. neyse götürdüm az önce 1 saat uğraştan sonra teflona benzer sert bir contası olan bu parçaya (contasına) sıvı conta sürerek durdurdu kaçağı şimdilik bir şey yok. bu işlem zararlı mıdır? ne dersiniz?

hala devam ediyormu probleminiz acaba, yoksa tamirden sonra düzeldimi tamamen?
sizinle aynı problemi yaşıyorum, mazot pompa sızdırması, sadece aracım 1.7 dti.