Corsa C 1.3 CDTI için Yağ Filtresi Seçimi

wladislas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2005 Corsa C 1.3 CDTI aracımın periyodik bakımı için filtre ve yağ alacağım. Daha önceki bakımlarda hiç dışarıdan alıp götürmedim ve servis ne takarsa sorgulamadım. İnternetten gördüğüm kadarıyla mzaot filtresinin tipi standart olmasına rağmen, yağ filtresinin Ufi ve Purflux olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Aracıma hangi türün uygun olacağını belirleyebilmek için yağ konulan yerin fotografını yüklüyorum. Bana uygun yağ filtresi modeli için yardımcı olur musunuz?

Tşk.

Ekli dosyalar

• Yag girisi.jpg
    Yag girisi.jpg
    12.1 KB · Görüntüleme: 46

bozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM TAKARSINIZ 15 TL civarında aracınızın montajında çıkar;
ayrıca bakım yaparsanız;
5w - 30 dizeller için mobil yağ 100 lira
gm orj. mazot filtre 25 lira
gm orj. hava filtre 30 lira
gm orj. polen filtre 30 lira civarında tutar tabi + işçilik bedeli dışarıda halledebilirsiniz

wladislas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Syn. bozbay yağ filtremin türü nedir? ufi mi yoksa purflux mu, biliyor musunuz?

Tşk.

GM TAKARSINIZ 15 TL civarında aracınızın montajında çıkar;
ayrıca bakım yaparsanız;
5w - 30 dizeller için mobil yağ 100 lira
gm orj. mazot filtre 25 lira
gm orj. hava filtre 30 lira
gm orj. polen filtre 30 lira civarında tutar tabi + işçilik bedeli dışarıda halledebilirsiniz

bozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ufide olur purflex de olur gm orjinalde takabilirsiniz bu üçünde sıkıntı yaşamassınız.

wladislas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ufide olur purflex de olur gm orjinalde takabilirsiniz bu üçünde sıkıntı yaşamassınız.

Sanırım ben yanlış anlıyorum. Alacağım sitede yağ filtresi için şöyle bir ibare bulunuyor ki markası Bosch. "YAĞ FİLTRESİ İKİ TİP ÇIKMAKTADIR. (UFİ YADA PURFLEX TİP) ARACINIZDA KULLANILAN YAĞ FİLTRE TİPİNİ BELİRTMELİSİNİZ."

Ben buradan yağ filtresinin markası Bosch olsa bile Ufi ve Purflex diye çeşitleri olduğunu anlıyorum. Hangi türünü almam gerektiğini netleştiremedim.

İlginiz için teşekkürler

bozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi siteden alacağınızı bilmiyorum ama genelde aşağıda paylaştığım linkteki filtre çıkar yada siz en iyisi bir ustaya söktürün netleştirin kendinize sıkıntı yapmayın sonuçta 10 - 20 lira arası bişey

www.**************

wladislas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi siteden alacağınızı bilmiyorum ama genelde aşağıda paylaştığım linkteki filtre çıkar yada siz en iyisi bir ustaya söktürün netleştirin kendinize sıkıntı yapmayın sonuçta 10 - 20 lira arası bişey

www.**************

teşekkür ederim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Levent Bey markada takılı kalmayın,MAN, BOSCH, GM ,PURFLUX ,UFİ, KNECHT MAPCO, gibi tanınmış markalar var bunlar zaten tüm otomobil firmalarına üretiyor. uygun fiyata ve yakınızda alabliceğiniz bu markaları alabilirsiniz.