Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

selbir494

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sizin yaptığınız Km lerin yanından bile geçemiyorum.

Arkadaşlar sizlerin 1 depoyla gittiginiz Km leri görünce size imrenerek bakıyorum. Ben Corsa D 1.2 Esentia kullanıyorum ve oldukça sakin kullanmama rağmen bir türlü yakıt tüketimini azaltamıyorum. Ben ilk depomu full doldurarak sadece 395 Km gittim ve kırmızı ışık yandı. Sürekli hesaplıyorum ama şehir içinde 300.000 (Eski Lira:) )dan az yakamadım. 5000 muaynesine gittim bu durumu söylediğimde bişey 15.000 bakımına kadar bişey yapamıyacaklarını söylediler. Benzin ibresi bariz bir şekilde azalıyor ne yapacağımı bilemiyorum sizce ne yapmalıyım? Siz bu Km leri kaç oktan benzin ile yapıyorsunuz lütfen bunuda belirtiniz.

Son düzenleme:

maniciali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 1,2 Swing Corsam var. Depo 45 litrelik.
Şehir içi 540 km yapıyorum, ışık yanıyor.10 km de öyle gidiyorum.(Üsküdar-Kadıköy-Çamlıca-Çengelköy arası)
Şehirlerarası 820 km yaptım.(700 km otobandan İstanbul-Ankara-Konya Kalanı şehir içi sayılır.)

Yaz-Kış tüketimde fark ediyor. Kışın şehir içi bir depo ile yaptığım km 500 e düşüyor.

Performans meraklısı değilim. Ama 4 sağlam adam binice bile çekiş etkileniyor. Vergisi de 70+70=140 çok şükür. Değiştirmeyi düşünmüyorum. Bir ara düşünmüştüm. Opel Team ile tanışınca vazgeçtim:)

Ekstra katkı V-Power şu bu değil, 95 oktan Kurşunsuz kullanıyorum. Bence benzinin alındığı yer önemli. Üsküdar'da Zeynep Kamil-Burhan Felek tarafında bir BP var. Fişlerin üzerinde direk BP Petrolleri A.Ş. yazıyor. Alioğlu Petrol falan değil, sanırım bu kuruluşun kendi yeri, bayi değil. Yavuztürk Mh. girişinde Opet var Hak Petrol, orası da fena değil... Bu bölgedekilere tavsiye ederim.

Herkese Kazasız-Belasız sürüşler dilerim.

Son düzenleme:

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
75 lt ile 1200 km yol yaptım en son.. 750 km si şehir dışı, kalanı şehir içi.. 6.3 karma yakıt tuketimi. fena sayılmaz..daha da duşmüyor meret..

hala dizel tavsiye ederim.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranı çok ararsın kardeş bence.Yakıt olarak astranın benzinli corsalardan fazla yakacağını sanmam.Aynı yakıtla daha üstün performans varken astrana sahip çık derim.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 1.2 twinport... depo taşana kadar dolduktan sonra minimum ''460''km olunca falan ışık yandı diye hatırlıyorum maksimumda ''510'' da falan... (istanbul içi yarı trafik yarı açık yolda)
tahmini olarak 8lt/100km

my.php
[/URL][/IMG]

meftun ünal

Son düzenleme:

dgk82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2007 1.2 corsa d ile şehir içi 560 -570 gibi gidiyorum genelde

burhanmutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben corsa C 1.2 twinport ile şehir içi 15 litre benzinle 240 km geçiyorum ortalama 6.25 97 oktan benzin kullanıyorum arabamdan da gayet memnunum

burhanmutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsa c 1.2 twinport ile şehir içi kullanımda 15 litre 97 oktan benzinle 240 km gidiyorum yakıt tüketimi 6.25 aracımdan gayet memnunum. Benim araçtan az tüketen yok galiba....