Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortt ama buarada ben 1 depoyla 400 km zor yapıyorum benzin fiyatı da malum 1.4 motor için çok fazla bu

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende C kasa 1.2 vardı ortalamam 6.3 idi. Bir depo ile karma 750 km yaptım, 600 km boyunca klima açıktı. Araçta iki kişi vardı ve bagaj dolu idi.
Şu anda D kasa 1.2 var, ortalama 5.2 gördüm. Şehirdışına çıkmadım daha. Tam tüketimi yaz tatiline giderken görücem.
Bunca firma işi bilmiyor, 1.6 gibi yakan 1.2 motor üretiyor. Önce kusuru kendinizde arayın, aracın karakterine uygun kullanın.VW, OPEL,RENAULT gibi firmalar 1.2, TOYOTA 1.0 motor kullanıyor.

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel değerler bunlar çok merak ediyorum vitesi hangi devirlerde değiştiriyorsunuz birde hangi devirlerde kullanıyorsunuz acaba? bilgilendirirseniz sevinirim

Alevra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D 1.4 Otomatik kullanıyorum, gördüğün en iyi sonuç 1 depo ile 550 KM.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gezmeyi seviyorsanız ve az yaksın param cebimde kalsın diyorsanız dizel , corsa cdti ile şehirler arası yolda 900 km yi gördüm , ( corsa C cdti 70 hp ) ailemizde benzinli 1.2 twinport da var bir depo ile şehir içinde 450 km yapıyor genel kanaat bu. kimse değerlerine şaşırmasın çünkü benzinli doğal olarak çok tüketiyor. ama benzin çok abartı pahalı.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.2 (06 model) twinport 80 hp kullanıyorum, ekonomik olması için kullanırsanırsam 2300 gibi vites değiştiriyorum ve doğal olarak yavaş gidiyorum.Beklenti ekonomi ise performanslı sürüşü bir kenara bırakacaksın.Hem perfomans hem ekonomi bir arada olmuyor maalesef

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
konuyu

03-09-2006, 17:26 tarihinde açmışım :)

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel değerler bunlar çok merak ediyorum vitesi hangi devirlerde değiştiriyorsunuz birde hangi devirlerde kullanıyorsunuz acaba? bilgilendirirseniz sevinirim

2000-2300 aralığında vites değiştiririm. İlerideki trafik ışığının kırmızı olduğu gördüğümde gaz keser, vites ile yavaşlarım. Agresif kullanmamaya çalışırım. C kasa da yoktu asma D kasa da mevcut olan CC yi çok sık kullanırım, yakıt tüketimini çok düşürüyor.
Ekonomi ve performans bir arada olmaz, olursada o aracın fiyatı ucuz olmaz.

RIDOVAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen, ben bursa da kamet ediyorum. 2000~2300 devir aralığında bir üst vitese atacaksın, kırmızı trafik ışığını görünce gazdan ayağını çekeceksin... Aracını sakin kullanacaksın...
Net yakıt tüketimlerim şöyle, motorlu taşıtlar vergisinde sağladığı avantaj da cabası..
2005 twinport spor paket 80 bg. Titan kırmızısı... 69.000 km.
şehir içi verilerim...
100 km'de -6,9 lt. Benzin
100 km'de -7,9 lt. Otogaz
aracımda bmd marka (kore malı kalite) gaz sistemi takılı, araç çekişten hiç düşmedi... Ne zaman gaza geçiyor onu bile anlamıyorum... 1,2 twinport 80 bg.. Gerektiğinde 3500 devir üstü bi canavar olabiliyor... Eh tabii yakıt artıyor... Devir ekonomi devri dikkat etmek lazım. Heryere aracımla gidiyorum... Daha ucuza geliyor. şehir içi zaten hız sensörü kamera dolu, mecburen 80~90 km geçemiyorsun.... Kesinlikle memnunum, sorunsuz bi araç.... Yeni kasası, sanırım daha ağır olduğu için araç ağır ivmeleniyor...

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,2 corsa ile 1,4 corsanın teknik verilerinde ne kadar yakacakları bellidir,
ve 1,2 1,4 den az yakar.
1,2 corsa 1,4 ten çok yakmaz,
ya sürücü yada teknik sorun vardır.
1,2 araç aldığın zaman sürüş karakterini seçmiş olursun, ona göre kullanman gerek
0-100 15-20 sn gibi sakin sürüş modu kullanmak gerekir.