corsa bagaj amortisörü

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim corsanın bagajını aşağı kadar elimle tutup kapatmazsam yani direk yukarıdan iterek kapatırsam arabayı hoplatıyor resmen. dün alışveriş merkezinde bir tek kapı gördüm, eleman yukarıdan tüm gücüyle itti yavaşça kapandı. :eek::eek:

anormallik bende mi onda mı?

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj amörtisorü ömrünü tamamlamış. yan sanayisi 20-25 TL/ adet.
sağ-sol farkı yoktur.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hb astrada yeni degistirdim. eski amortisorde kapagi tamamen ben kaldiriyordum kapatirkende tutmassam güm diye carpiyordu.
amortisorleri yenileyince acayip fark oldu. bagaj kapagini acmak icin dugmeye basiyorum 10 cm kadar ben kalfiriyorum sonra kendisi kalkiyor. Kapatirkende ittirmek gerekiyor. Çarpma derdi tamamen ortadan kalktı. Bu ben 20*2=40 tl ye yenilenmiştim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bende de var. Allah korusun Arabaya arkadan çarpıyorlarmış gibi oluyor. Bu başlığı gördüğüm iyi oldu.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hb astrada yeni degistirdim. eski amortisorde kapagi tamamen ben kaldiriyordum kapatirkende tutmassam güm diye carpiyordu.
amortisorleri yenileyince acayip fark oldu. bagaj kapagini acmak icin dugmeye basiyorum 10 cm kadar ben kalfiriyorum sonra kendisi kalkiyor. Kapatirkende ittirmek gerekiyor. Çarpma derdi tamamen ortadan kalktı. Bu ben 20*2=40 tl ye yenilenmiştim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

problemin kendisi ve çözüm yolu çok net açıklanmış...

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani ustam ben yukarıdan bıraktığımda kendilğinden yavaş kapanması lazım. doğru mudur?

evet, kendiliğinden yavaş kapanması lazım. kendi elinizle 10 cm kala çarparak kapatırsınız. bakın, arkadaş 40 TL ye halletmiş...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Çok sagolun arkadaslar

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yan sanayi amortisörü tavsiye etmem astra g hb aracımda değiştirmiştim ayarısz olduğunu hissettiriyordu biraz kontrolsüz güç gibiydi çıkarıp atıp yine 10 yıllık eskileri takmıştım

bide kendiniz değiştirecekseniz aman diyim dikkat birini çıkarınca bagaj kapağı aynen iniyor aşağı benim kafama inmişti ne olduğunu bile anlamadan