Corsa b ye hangi marka ve nasıl hava filtresi ????

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa b 1.4 16v aracım var hava filtresi takmak istiorum hangi marka ve nasıl baglamak gerekir paslanmaz borumu yoksa alüminyum borumu alüminyum boruda tok sesle daha ii bagırır die düşünüorum bide hava akışmetresinin arıza vermemesi için nasıl sağlıklı şekilde baglanabilir

bedevi1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 200o model 1.4 16v ECOTEC motor var 3 senedir yazları açık filtre kullanıyorum ses fazlasıyla tatmin ediyoor ama uygun aliminyum boru kullanırsan iyi olur vede sıcak hava çekmemesine dikkat et alt devirlerde çok etkileniyor sıcak hava çekerse .

Marka için ise marka ne kadar iyi olursa geçirgenlik de3 o dereece düşük oldugundan (ki iyiliğinden dir ) ama ses te düşme olur. en düşük YED marka kullanabilirsin bence

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Al. boru kullanın.Cırt(plastik kelepçe ile çamurluğa dayayın filtreyi.K&N RC2600 önerebilirim.Ben GSI'mda 1.6-1.8 için olan RC3250 kullanmıştım.

Saygılar...

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 200o model 1.4 16v ECOTEC motor var 3 senedir yazları açık filtre kullanıyorum ses fazlasıyla tatmin ediyoor ama uygun aliminyum boru kullanırsan iyi olur vede sıcak hava çekmemesine dikkat et alt devirlerde çok etkileniyor sıcak hava çekerse .

Marka için ise marka ne kadar iyi olursa geçirgenlik de3 o dereece düşük oldugundan (ki iyiliğinden dir ) ama ses te düşme olur. en düşük YED marka kullanabilirsin bence

alüminyum boru olarak 60lık boru kullanıcam et kalınlıgıda 3mm fln olucak filtrede kn veya pipercross düşünüorum sıcak havayı nasıl azaltabilirim?

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Al. boru kullanın.Cırt(plastik kelepçe ile çamurluğa dayayın filtreyi.K&N RC2600 önerebilirim.Ben GSI'mda 1.6-1.8 için olan RC3250 kullanmıştım.

Saygılar...

Eren alüminyum boru olarak 60lık boru kullanıcam et kalınlıgıda 3mm fln olucak filtrede kn veya pipercross düşünüorum filtreyide farın arkasına kadar uzatıcam davlumbazla tampon arasındaki boşluktan soguk alsın die sen ne önerirsin corsa üstadısın sonuçta :)))