corsa b x14xe egr iptali

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[URL=http://img508.yukle.tc/image.php?id=6356IMG20170430_001.jpg][/URL]

[URL=http://img508.yukle.tc/image.php?id=5019IMG20170430_002.jpg][/URL]
[URL=http://img508.yukle.tc/image.php?id=9195IMG20170430_003.jpg][/URL]

arkadaşlar merhaba benim arabada egr den rölanti düzensizliği vardı ustama gittim egr yi sök temizle dedim baktı inceledi ve ben bunu yapamam dedi bende kendim yapmaya karar verdim egr yi sökmek istedim ama mümkün değil o kısım o kadar darki el dahi girmiyor dolayısıyla sökemedim bende boğaz kelebeği girişini peçete ile tıkayıp üzerine 502 yapıştırdım rölanti ayarlayıcısı çok siyahlaşmıştı onu balata spreyi ile içini sökmeden temizledim biraz yağladım sorunum çözüldü egr hata vermiyor arabanın çekişi çok güçlendi ayrıca internetten bu egr için x14xe egr emülatör olarak aratınca çipli bir devre satılıyor gördüm ama gerek görmedim
şimdi bu yaptığım tıkama araca teknik olarak zararı varmı onu öğrenmek istiyorum yoksa hiç sıkıntım yok yakıtım bile %10 azaldı

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
acemi işi olmuş peçete emme manifolduna kaçabilir

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acemi işi olmuş peçete emme manifolduna kaçabilir

peçete japonu emip kemikleşiyor peçete ve benzerlerini çok dolguda kullandım
eğer o peçetenin yerinden çıkacağını en ufak kanaatim olsaydı asla kullanmazdım manifolda kaçması çok feci olur idi buna binaen aslında en büyük kısmı içerde oluyor o deliğin iç kısmı huninin deliği gibidir arka tarafı geniştir

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptal ettiğimden beri motor gayet iyi ama bazen hata kodu yakıyor oda rampa aşağı yani gazı aniden kesince oluyor ama aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor birde hata yakınca devir hafif 5 saniye 1750 civarı takılıyor

çözüm acaba diyorum o tıkadığım deliğin 5 cm gerisinden bir delik açıp o eksoz gazını tahliye etsen olurmu çünkü p0505 ve p0400 çevrim hatası diyor egr de sirkülasyonu yani nefes alma deliği çözüm olurmu hatta eksoza kadar aktarma olabilir

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi iptal ettiğimden beri kullanıyorum 2 ay önce bujileri temizledim ve artık hiç hatayıda yakmıyor egr iptal edildi ve ışığı yakmıyor yani işlem başarılı böylece egr den kurtulduk

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde motoru yaptırırken ustaya cola sacı verdim ve boğaz kelebeğine aktarma yapan parçanın dibine 17 nolu yere koydurdum sorunsuz kullanıyorum
attachment.php

Ekli dosyalar

• 78614.jpg
    78614.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 62

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr iptalinin yazılımla yapılanı makul.
Mekanik iptal (kör conta);
Emmeye egzoz gazı yollamaya çalışır fakat bir engelle karşılaşır ve bunu yapamaz. Valf zamanla temizleseniz bile çalışmayacak hale gelir.
ECU dan EGR yi kaldırma (yazılım);
Yazılımla egr iptali yapmak motorun artık böyle bir parçası olmadığı anlamına gelir. Ne motor ne ecu bu parçayı asla tanımaz, egzoz gazı yollamaya çalışmaz, kara düzen motorlar gibi..

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer varsa böyle bir yazılım belirtirsen memnun olurum çünkü olmadığını biliyorum

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer varsa böyle bir yazılım belirtirsen memnun olurum çünkü olmadığını biliyorum

Kess v2 cihazıyla bilgisayara bağlanıp iptal ediliyor. Tech 2 gibi diğer cihazlarla yapılıyor mu bilmiyorum. Ben kess v2 ile iptal ettim