corsa b kullananlar km'de kaç kuruş yakıyorlar

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi başka bişey yazacağım ama bunada inanmayacaklar :) Renault clio 2 1.2 16V ile 50TL lik benzinle dikkat LPG değil benzin 250-260km yol gidiyoruz.Hadi buna ne diyeceksiniz.İnanmam mümkünü yok öyle birşey diyen varsa buyursun Ankaraya gelsin deneyelim.
Bahsi geçen araçlar 900-1000kg arası üzerinde 175-185 taban lastik bulunan araçlar.Bu araçların bu kadar yakması size mantıksız gelmesin.Normal değerler bunlar. :)

Aynen oyle abicim ;)

1.2 Opel Corsa Benzınlı ıle kışın yagmurda (yaza gore dezavantajdır) km de 19 kurus yakıyorum ıste ben :) Uzerınde celık jantı var , lastıklerının havası konforda (28 bar daydı)...

Bakalım bu gıdısımde nasıl yakacak araba :D
(lastık havalarım ekonomide 38 e 36 bar , havalar sıcak hedefım benzınde km de 16-15 kurus falan) ;) :rakir::rakir:

NOT: Amacım kımseyı ınandırmak degıl , sizin arabanızla oyle bir yakıt degerlerıne ulasırım ki, arabanızdan sogursunuz... ;)

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılanları şaşkınlıkla okudum. Bu degerlerin hepsi LPG olarak hesaplandıgına kanaat getiriyorum.
Benim aracımda 99 corsa B 1,4 16 V otomatik. LPG yok. Düzenli bakımları yapılan bir araç ve daha 86000 km.de
Ben bu degerlere şimdiye kadar hiç düşemedim. Aracı sakin kullanırım kesinlikle zorlamam. Ortalama 40-50 kuruş arasında yakar. Şimdi eşimde kullanmaya başladı dogal olarak düzensiz gaza bastıgı için bir miktar yükselecekte.
Çok şaşırdım herkes 20-24 kuruşlardan bahsediyor.

ALPER KILIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki madem bu değerler normal. benim corsa b 1.4 16v şehir içi dışı karısık 0.217 krs yakıyor. buna göre benim aracım sizinkilerden fazla yakıyor. o zaman bu durumun sırrını paylaşın da bizde uygulayalım bizde tasarruf edelim. elin arabını amerikalısını zengin etmeyelim kardesler:))) ha ayrıca benim size göre avantajım olmalı.... klimam gaz kaçırıyor :)

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki madem bu değerler normal. benim corsa b 1.4 16v şehir içi dışı karısık 0.217 krs yakıyor. buna göre benim aracım sizinkilerden fazla yakıyor. o zaman bu durumun sırrını paylaşın da bizde uygulayalım bizde tasarruf edelim. elin arabını amerikalısını zengin etmeyelim kardesler:))) ha ayrıca benim size göre avantajım olmalı.... klimam gaz kaçırıyor :)

Buyrun forumda bıcok kısının cok zengın oldugunu anladıgım ve taşa tutuldugum konum :D
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=91174

aziz03_44@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 16V ile şehir içinde 30TL ye 225km

Uzun yolda 90-100 km hızla 260 km yolu LPG ile 42 tl gaz yaktı.

Gaz fiyatı 2,45 idi.

Nasıl oluyorda bu kadar ucuz yakıyor sizin arabalar anlamadım.

tmy3444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkdaşalr bende corsa 1.4 8v var atiker lpg kiti var 30 kr yakıyor yaa ve gitmiyor :(

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b 2.0 ecotek.LPG de daha yeni luk oil den aldım 2.19 dan
Şimdi sondurum şöyle depo tam boşken alınan 100 tl gazla ş.dışı 547 km yol yaptı ve araba tam dolu bagaj dahil 100-120km hızda.Yaklaşık 18 krş yapar.
Şehir içindede Petrol ofisden alıyorum genelde 30tl gaz 140 km yapıyor.Yani şehir içide yaklaşık 21 krş.Ama yağ tam sentetik ve lpg filtre değişmişti.
Ecotek 2.0 motor çok enteresan gerçekten araba doldukça sanki performans dahada artıyor

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buarada başlığı yeni farkettim corsa içinmiş

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. yoğunluğum dolayısıyla uzundur bakamıyordum. Bu konu ilgimi çekti. Biraz hortlatacağım kusura bakmazsanız.
Benim X14SZ de yakıt açısından sapıtmış durumda.
Belki bilen varsa bana bir öneri yazarsa sevinirim.
Benzinde kullanırken (2012 5. ayda) full depo ile 375km yol gidebildim şehir içi. 6. ayda tüp taktırdım. İlk ayda 50tl gaz ile 180km yol yaptım ş.içi. ama sabahları rolanti tutmuyor stop ediyordu. ( tüple ilgili tecrübemi soran olursa paylaşırım.) Libadiyedeki Ayhan ustaya gidiyordum hep. Sordum baktığında " rolanti deliği kapalı" dedi "normaldir böyle yapması."
Bi şekil hallettim orayı çalışması normale döndü fakat sonra gaz ayarı falan derken turbolu gibi oldu araba .Normal filitre ile modlu gibi çalışıyordu.Gaza basınca kafa kaldırıyordu.Motor hırıl hırıl .. Fark ettiğimiz birşeyde aynı mantıkta km de 50krş yakmaya başladı.:)
Kadosan da bir karbüratörcü "eğer bu otomatik rolanti ile çalışırsan ekonomi yapamazsın" dedi." Kapatman lazım orayı" dedi. bende artık söke taka ezberledim arabayı mikserdeki kanalı yarım kapattım. gazı da kıstım.Zaten biraz fazla kısarsan da araba 2. viteste susacak gibi oluyor. Hiç gitmiyor.
Yine ayar falan bi şekilde deliği yine ayarladık . rolanti normal fakat şimdi ne yaptıysam 40- 45krş tan aşağı alamıyorum. Bir anda motorun böyle inatçı olmasını anlamadım.Bi tecrübesi olan varsa bana yazsın lütfen.
İlgilenenlere teşekkürler.

castiel_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben anlamıyorum arkadaslar herseye baktırdım bı sorun yok lpg lı aracta sehır ıcı 30 tl ye(10lt takrıben) 60 km yol gıdıyor.kafayı yıyecegım audıler yakıyor bu degerı yahuç.sorun nedır sızce