corsa b göstergelerin sökülmesi

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bi sorumm olucak corsa b aracımın gösterge panelini söküp içini temizlemek ve ampulleri yenilemek istiorum
nerelerden sökücez kırmadan sökmek istiorum söken varsa tarifedebilirmi bide gösterge ampullerini beyaz led yapmak istiorum gösterge ampullerinin beyazı varmıdır yoksa normal ledle dirençmi baglatabilirim

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)Direksiyonu yarım tur sağa çevirin.Direksiyon altında kalan kısımda yuvarlak tıpa gibi birşey göreceksiniz.Onu sökün altındaki vidayıda sökün.Aynı işlemi yarım tur sola çevirerek yapın ve diğer vidayı söküp direksiyon bakalitini alın

2)Direksiyon arkasındaki vidalardan airbag vidalarını gevşetip airbag'i dışarı alın.Daha sonra direksiyonuı tam düz yapıp direksiyonuda sökün(içindeki makaranında pozisyonu kaydırmayın)

3)Daha sonra kadran çerçevesini tutan 3 adet vida olacak.Biri cama yakın iç kısımda ortada diğer ikisi dışta uçlarda.Onları sökün.Söktükten sonra o çerçeveye sertçe asılın çekin elinize gelir zaten

4)Kadran direk karşınıza gelecek.Alttaki vidaları söküp üste tutan tırnağı esneterek kadranı dışarı alın.

5)Daha sonra kadranın arka kısmındaki ampülleri dileiğiniz gibi dğeiştirin.Bende zamanında eksikleri tamamlamak için açtığımda düşündüm ancak sıkıntı durumunda sürekli aç kapa yapmak sıkıntı olabiir diye orj. ampul taktım(tıkırtı zırıltı gibi sıkıcı durumlar)

not:direksiyonu hiç sökmedende kadran çerçevesi biraz esneterek dışarı alınabilir.Ancak yıllanan her plastikte görüldüğü gibi plastikte sertleşme olabilme ihtimali yüksek.Yani esneteyim derken kırma olayı olabilir.Ben üşenmeyin direksiyonu sökün risk almayın derim ancak gerisini siz bilirsiniz tabi.Bu arada direksiyon bakalitini sökmeden airbagi sökmeye kalkmayın tors tornavida tam oturmadından vidayı bozma riski var ve o vidalar direksiyona sabittir.
Kolay gelsin.

Saygılar...

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bi sorumm olucak corsa b aracımın gösterge panelini söküp içini temizlemek ve ampulleri yenilemek istiorum
nerelerden sökücez kırmadan sökmek istiorum söken varsa tarifedebilirmi bide gösterge ampullerini beyaz led yapmak istiorum gösterge ampullerinin beyazı varmıdır yoksa normal ledle dirençmi baglatabilirim
Beyaz LED kullanan bazı üyeler uzun sürüşlerde kötü puan verip yine flamanlı sarıya döndüler!
Yok imaj dersen hadi kolay gelsin.

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eren walla cok saol cok acıklayıcı yazmıssın teşekkür ederim ama airbag i sökmeden denicem çünkü arabayı aldıgımda airbag kapagında korna yerleri delinmişti yeni yan sanayi kapak aldım kendim ugraşıp değiştirdim anam agladı yan sanayi kapagı otutturana kadar bidaha sökmem die töbe ettim:)))direksiyon bakalitini söküp denicem dediğin gibi

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eren walla cok saol cok acıklayıcı yazmıssın teşekkür ederim ama airbag i sökmeden denicem çünkü arabayı aldıgımda airbag kapagında korna yerleri delinmişti yeni yan sanayi kapak aldım kendim ugraşıp değiştirdim anam agladı yan sanayi kapagı otutturana kadar bidaha sökmem die töbe ettim:)))direksiyon bakalitini söküp denicem dediğin gibi

Direksiyonu airbag yüzünden sökmem diyorsan direksiyon bakalitlerinide sökmene gerek yok.Direk kadran çarçevesinden başlayabilirsin olaya.Engel olan kısım direksiyonun kendisi :) Bu arada orj kapak 2 sene önce 70TL+KDV'ye almıştım ben Gedizler servisten.Şimdi çok mu arrtı acaba fiyatı? Şu an yan sanayileride bu fiyata yakın çünkü.

Saygılar...

ÖNDE-R1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi kapagı ben 25 tL ye aldım orjinalini sormadım daha pahalı olucagı kesin walla ama bendeki kapak astralarda da cıkan kapak üçgen tip

Son düzenleme:

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi kapagı ben 25 tL ye aldım orjinalini sormadım daha pahalı olucagı kesin walla ama bendeki kapak astralarda da cıkan kapak üçgen tip

Biliyorum üçgen tip olduğunu.98 in sonlarından D kasaya kadar Corsalarda üçgen kapak kullanıldı.Zaten diğer tipler yani şu an benim aracımdaki(astra gis ile aynı) sadece kapak gibi bir muhabbet yok.Komple airbag değişiyor o durumda.C kasaya almıştım bende zamanında :)

Saygılar...

Berat0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kendim 3-4 kere söküp taktım. Kesinlikle direksiyonu felan sökmenize gerek yok. Direksiyonun altında 2 tane vida var sağda ve solda. Direksiyonu 90-110 derecelik açılarda çevirerek bunları görebilirsiniz. Siyah kapakları vardır onları çıkartıp vidaları sökün, altında da 3 adet vida var onlarıda sökün ve alt ve üst plastik kısımları çıkartın. Daha sonra Göstergenin en alt kısmında sağda ve solda iki vida, göstergenin üst kısmındaki plastikte de bir adet vida var onlarıda sökün. Daha sonra göstergeyi plastiğe sabitleyen metal bir kısım var içeride. Göstergeyi üst kısımdan biraz yere doğru çekin düz bir tornavida yardımıyla onuda kurtarın daha sonra göstergeyi 90 derece yere doğru eğdikten sonra sağ kısmından tutarak ve direksiyonu sağa sola çevirerek çıkarın. Airbagle direksiyon sökmeyle vakit kaybetmeyin.