corsa B EGR valfi nerede ve nasıl sökülür?

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model otomatik Corsa B nin egr valfi, motorun sağ tarafında hararet müşürü ile sanki aynı parça üzerinde gibi duruyor. bu yüzden egr valfinin yeri konusunda tereddüt ediyorum. sayın ustaların bu araçtaki egr valfinin yeri ve sökülüp temizlenmesi konusunda yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler!

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle kendini üye arşivinde formata uygun şekilde tanıtmalısın

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar!
yukarıdaki sorumun cevabını günlerdir internetten araştırıyorum ancak en küçük bir bilgi bulamadım. çok küçük ancak emin bir bilgi benim çok işime yarar.

yardımlarınızı bekliyorum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
62db_1.JPG

s.gif

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet tahmin ettiğim parça. ancak görülen o ki sıcaklık sensörü ve sanırım kabin ısıtması ile ilgili bağlantılar da bunun üzerinde. o resimlerdeki silindir şeklinde olan ve üzerinde elektrik bağlantısı bulunan kısım, EGR olsa gerek. ama bu durumda sadece o silindir şeklindeki parçanın oradan sökülüp sökülemediğini öğrenmek gerekiyor. eğer sökülmesi mümkün değilse, sökmeye çalışıp kırmayım diyorum ne dersin?

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimleri inceledikçe o silindirin bir elektrovalf olduğu anlaşılıyor. peki benim kalkışta geç devirlenme sorunum bu EGR den olabilir mi. sanki valf açık kalmış ta motora gereksiz yerde egzoz gazı gidiyo.

bir de şu var. o resimlerden, parçanın motor gövdesine bitişik olan tarafının resmi var mı?

uc_tuning

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bu işlere elin yatkınmı bilmem ama sen onu biraz zor sökersin civataları yalam yapabirsin çünkü onların civataları torks başlıklıdır

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda bu motordan corsa 2 yada 3 tane anca var. 1 tanesı musterım olur ancak egr yle hıc ugrasmadım bu aracta. onun ıcın parcayı bıre bıre ıncelemem gerek. ancak ıptalı mumkun gıbı görunuyor.