Corsa B Dikiz Aynası Nasıl Sökülür?

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 99 model Corsa GLS aldım. Sağ dikiz aynasını içerideki kontrol çubuğu ile oynatamıyorum. Kontrol çubuğu İçindeki mekanizmadan çıkmış herhalde. Aynayı dışarıdan elle ayarlıyorum, fakat çukurlara girince aynanın ayarı bozuluyor.
Aynanın içini açıp bağlantılarını kontrol etmek istiyorum. Nasıl açılacağını henüz keşfedemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ters yöne ittirirseniz çıkıyo ama kırabilirsinizde.içten tırnaklı ben değiştirtmiştim ordan biliyorum.eğer hafif hafif terse iterseniz çıkar ama kırada bilirsiniz.işin erbabına bırakmak lazım derim ben.en fazla 5 liranızı alırlar bağlantı hatası varsa ama eğer kırarsanız 30-40 liran gider bu yönden düşünün isterseniz bide...

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce aynayı iç kısımdan ayarlyamaya yarayan kolun körüğünü elle tutup çekerek çıkarın. sonra çubuğun etrafını kaplayan üçgen şeklindeki o plastik parçayı dip kısmından yukarıya doğru yavaş yavaş ittirin. yukarı kayınca tırnaklar kaportadan kurtulacak. plastik parça çıkınca da zaaten aynayı kaportaya sabitleyen vidaları göreceksin onları sökünce geriye birşey kalmıyor. takmak için işlemlerin tersini yapın.