Corsa B araç sendeleme

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar , 1998 model opel corsa gls 1.4 16 valf lpgli aracım var. Araç 2000 devrin altındayken sendeleme oluyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir ?

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bir çok nedeni olabilir ateşleme problemi, vakum kaçağı (karışım bozukluğu) yada sensörsel hata yüzünden oluyor olabilir.

Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlatıp hata kodu vermiş mi bir bakın.Yazmışsa bir hata onun üzerinden mıncıklamaya başlanabilir.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara benim başıma geldi map sensörü (vakum sensörü ) hortumu yerinden çıkmıştı araba anlattığın gibi saçmalamıştı takınca düzeldi
hemen su kabının solunda (önden bakınca) maniforttan gelen kalem kalınlığında hortumu var
yerinden çıkar eğer araba saçmalama yapıyorsa sağlam yapmıyorsa arızalı olabilir yada fişi çıkmış olabilir 3 lü fişi var

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok nedeni olabilir ateşleme problemi, vakum kaçağı (karışım bozukluğu) yada sensörsel hata yüzünden oluyor olabilir.

Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlatıp hata kodu vermiş mi bir bakın.Yazmışsa bir hata onun üzerinden mıncıklamaya başlanabilir.

Cihaza bağlattım.Krank devir sensörü hatası verdi ve o giderildi. Önemsiz olduğu söylendi. Bu sensör buna neden olabilir mi ? Bunu bir kaç ustaya gösterdim sorunu bulamadılar.

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara benim başıma geldi map sensörü (vakum sensörü ) hortumu yerinden çıkmıştı araba anlattığın gibi saçmalamıştı takınca düzeldi
hemen su kabının solunda (önden bakınca) maniforttan gelen kalem kalınlığında hortumu var
yerinden çıkar eğer araba saçmalama yapıyorsa sağlam yapmıyorsa arızalı olabilir yada fişi çıkmış olabilir 3 lü fişi var

Rica etsem bu yerin bir görüntüsünü benimle paylaşabilirmisiniz