Corsa 1.7 şarj dinamosu problemi

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar,geçenlerde aracımla yolda giderken direksiyon hidrolik lambası yandı,eve gelip arabayı kapattığımda ise bidaha çalıştıramadım,akü bitmişti,aküyü şarja götürdüm oradaki kişi bana akümün durumunun iyi olmadığını söyledi...sanayiye gittiğimde ise ölçtüler dinamonun çalıştığını söylediler,şuan ikilemde kalmış durumdayım akünün durumunun kötü olması çalışırken yolda bırakmasına sebep olurmu? çifte masraf yapmak istemiyorum çünkü yeni bir aküyle dinamo tamiri hemen hemen aynı paraya denk geliyor...anlattığım arıza göz önüne alınacak olursa sizce ne yapmalıyım?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akünü üzerindeki gösterge beyaz ise değiştir

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün durumuda çok parlak diil kanımca ama yeni akü alıp dinamo yüzünden onuda kaybetmek istemem doğrusu,yolda giderken bırakması beni dinamoya yönlendiriyor...sanayide ölçtüklerinde akü idare eder dediler,eğer bir daha yaparsa gel kömürü değiştiririz diyor usta...daha öncede gaza bastığımda farlar azalıp çoğalıyordu,sanayide aküyü ölçtüklerinde 11.8 değer çıkmıştı...dinamonun yeterli şarj etmemesi sanırım kömürü işaret ediyor...

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sanayiye gittim,arabanın her şeyi kontrol edildi şarj dinamosunda problem yok,kaçak yok,bütün ölçümler yapıldı en sonunda sorunun aküden kaynaklandığını söylediler ve akü aldım ancak hala şarj lambam yanıyor tur attım söndü ama 1 saat sonra çalıştırmaya indiğimde gene rolantide ışık yanıyor....yardımcı olursanız sevinirim.

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birdaha kontrol ettim akünün (-) kutubunda bir kablo var ama diğer ucu boşta onunla ilgili olabilirmi?

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şuanki durum şu; sabahları ilk 1 km de şarj lambası yanıyor...sonra ise sönüyor ve yapılan her ölçümde dinamomda sıkıntı görünmüyor...yorumlarınızı bekliyorum...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyot tablası bozuk Değişmesi Gerek Sökülmüşken komple bakım yapılmalı.rölentide çalışırken ışıklarda azalıp çogalma oluyormu göz kırpması denilen olay.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
şarj dinomasında sorun var güzel bakım yapılmalı ışık sönmüyorda sorun vardır dinoma da