Corsa 1.7 DTI Su Fışkırtıyor

eaispanyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Sırasıyla anlatayım başıma gelenleri kısaca. Geçenlerde biraz yüksek devirde kullandım. Yağ soğutucusu patladı bütün yağı boşalttı yere. Sadece sanayiye gidebilmek için 6 litre yağ harcadım. Yağsız kalmasın diye. 1.5 km yol gittim stop ede ede sanayide yağ soğutucusu değişti. Borularıda değişti. Ancak bi kaç gün sonra da ciddi oranda su eksiltmeye başladı. Kaynağını buldum. Yedek su deposunun kapağından fışkırtıyor biraz devir artınca. Yeni kapak aldım taktım. Ama biraz devir artınca gene su atıyor kapaktan. Neden olabilir. Yüksek basınçmıdır deponun kendisimi sıkıntılıdır yoska ben suyu çokmu fazla koydum. Ama fazla koysam öncedende yapardı. Azına kadar doldurmuyorum sonuçta. Nedendir arkadaşlar. Fikri olan varmı...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conta,bir yerden suya basınç(pistondan su kanalına) kaçırıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ertan bey öncelikle bir CO2 testi yaptırın inşallah contadır,yoksa üst blokta çatlak (Allah göstermesin) yani suda basınç olması taşması eğer motor harareti olmuyorsa(buda termostat bozuksa yapar ama sorun yoksa normal sıcaklıkda kalıyorsa) conta veya üst blokta çatlak belirtisidir.iyi bir usta bulun CO2 testinden başlayın.
Forumda istanbulda oturan varsa bu CO2 testini yapan bir yer burda size yazsın

eaispanyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pekala. Ustama aynen ileticem dediklerinizi. Çok teşekkür ederim. İlerleme ve sonuçları burada paylaşacağım. Teşekkürler...

eaispanyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tahmin ettiğimiz gibi conta çıktı. Araya 800.00 TL Sıkışmış. Ustam çıkardı 800.00 TL'yi ama kendi aldı. :) Şu an cillop, ama bir ay sağlam sıkmam lazım bütçeyi...