corsa 1.7 dti p1125

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaşlar.
yaklaşık 3 aydır aracımdaki p1125 (kritik sistem hatası) arızayı çözemedim bir abi gaz pedalı sensöründen olabilir bir temizleyelim dedi onu deneyeceğim birde bu kodu internetten araştırırken başka bir opel sitesinden aynı sorunu olan kişinin krank mili sensörünü değiştirerek çözdüğünü öğrendim...acaba bu sebeptende olabilirmi ...
bu sorunu çözdüğünü yazan kişi ile irtibata geçmek için o siteyede üye oldum ama ulaşamadım...
gaz pedalındanda olmazsa bunuda denicem...
ama en sonunda çözerim inşallah bu p1125'i eğer çözemezsem o beni çözecek :)

bahsettiğim krank devir sensörü burda ilgilenenlere. http://www.opelx.com/corsa-c-cozuml...isten-dusme-ve-ariza-isigi-cozumu-buldum.html

Son düzenleme:

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık opel corsa arıza yazınca googleye ilk zeka çıkacak yaa o kadar bu p1125 ile ilgili konu açtımki...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
debimetre değişti mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P1125 kritik sistem arızası değil artı pedal sensoru ile alakası sanmıyorum.
önce kelebeğe bak boşluk oynama varmı olmadı egr dibi valfa giren vakum hortumları kontrol

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P1125 kritik sistem arızası değil artı pedal sensoru ile alakası sanmıyorum.
önce kelebeğe bak boşluk oynama varmı olmadı egr dibi valfa giren vakum hortumları kontrol

cihaza bağlandı aracı marka model motor tipi kod karşılığında kritik sistem hatası veriyor.
aracın arızasını manuel olarakta okudum p1125 kodda bir yanlışlık yok ama okuyan cihazda bir güncel olmama durumu veya arıza kodunu daha kesin okuyan bir sistem varmıdır hiç bilmiyorum...

Son düzenleme:

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debimetre değişti mi

debimetre değişti galiba ....
özel servise gittim tanıdık bir ortak dost vardı. tamirhanedeki corsa 1.7 dtinin map sensörü selenoid valfi tam hatırlamıyorum debimetre de denendi galiba temizlendiğini kesin hatırlıyorum .. o gün bayağı başım döndü parçayı sök diğer araçtan al tak çık otobana 120 yap ışık yansın geri dön diğer parçayı değiştir ....
işin en kötü tarafı o araçtan aldığımız yedek parçada sağlammı garantisi yok hepsini sıfır almakta olmaz..
bu kirtik sistem hatasını çözersem büyük bir şey bulmuşum gibi hissedeceğim gibi geliyor kendimi :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu p1125 manyetik valf vakum kaçağı yani diğer isimi ile meşhur selenoit egr turbo vakum hortumları bağlantısında sorun kelebeğede bak boşluk varmı bu sorunla bağlantısı var (vakum)

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu p1125 manyetik valf vakum kaçağı yani diğer isimi ile meşhur selenoit egr turbo vakum hortumları bağlantısında sorun kelebeğede bak boşluk varmı bu sorunla bağlantısı var (vakum)

teşekkürler yardımlarınız için, kelebek dediğiniz nedir acaba gerçi usta anlar heralde.