Corsa 1.3 te sarı renkli uyarı ışığı??

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar.. arabam 1.3 dizel 8000 küsür kilometrede 1 yılı biraz geçtim ve bakım henüz yapılmadı..ve kontağı açmamla beraber sarı renkli araba ikazı sürekli yanıyor. Ama InsP yazısıda yok..kontağı birkaç kez kapatıp açtım yine yanıyor...REsimler ektedir. Kitabına baktım motor yada şanzıman elektroniğinde sorun var servise başvurun gibi bişey yazıyor. Hatanın sebebi hakkında fikirleri olanlar yazarlarsa sevinirim..
Fotoraf0530.jpg

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu olmadan yorum yapamayız hocam arkadaşın verdiği linkteki şekliyle arıza kodunu çözebilirseniz yorum yapılabilir... veya yarın sanayide bir yerde tech2 cihazı ile baktırın...

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bu şekilde baktım fakat hiçbir yanıp sönme olayı yok ayriyeten arıza bilgi yazısı vs. gibi şeyde yok yani değişen yok. Sadece bunu yaptığımda sarı motor ışığı ve direksiyon ışığıda yanıyor sonra kontağı açtığımda hepsi sönüyor ve yalnız bu sarı araba ışığı yanıyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:38 ----------

arıza kodu olmadan yorum yapamayız hocam arkadaşın verdiği linkteki şekliyle arıza kodunu çözebilirseniz yorum yapılabilir... veya yarın sanayide bir yerde tech2 cihazı ile baktırın...

ok. bugün bir aksilik olmazsa baktırırım sanırım zaten sonucuda buraya yazarım.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün bir özel servise uğradım baktılar ve yağ değişimi gibi bir uyarıdan kaynaklandığını gördük. Servis için illa InSP yazısı yazması gerektiğini düşünüyordum ama bu şekildede yanıyor sanırım.. bilginize... ve ilk bakıma sokmam gerekiyor. Yıldan dolayı değil sanırım yağda kötüleşme falan var ve uyarı bundan geldi neyse. ilk bakımda yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi değişiyor ama mazot filtresinin değişp değişmediğini anlayamadım ve fiyatıda en pahalı olan parça bu. kimisi ilk bakımda değiştim demiş kimisi 30000 km de değişmesi gerek yazmış ve corsa 1.3 2012 için ilk bakımda değişmesi gereken parçalar nelerdir arattım genelde fiyattan konuşulmuş net bir bilgi bulamadım ayrıca şu linkteki setteki parçaları mı takıyor servis? Hepsi GM marka, mazot filtresi de Bosch marka. zaten kaputu açınca arabadakinin de Bosch olduğu gördüm..
opel-gm,-comda 273 TL ye satılıyor...
http://www.******. com/Opel-Corsa-D...Sonrasi-GM-5W30-DEXOS-2-4-LT-YAG,PR-3689.html
OPEL CORSA D Z13DTJ PERİYODİK BAKIM SETİ

PAKET İÇERİĞİ;

GM 5W30 DEXOS 2 YAĞ 4 LT
HAVA FİLTRESİ GM
POLEN FİLTRESİ GM
MAZOT FİLTRESİ GM
YAĞ FİLTRESİ GM

NOT: özel servis bu hata ışığını söndürmek için hata mesajını sildi fakat kontağı açınca yağ değişmediği için ışık tekrar yandı....

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata kodunu söyleseydi keşke. bizdede var bakımı gelince lamba mamba yakmıyor. 1 defa yandı ondada kızdırma bujinin biri meftahtı...

Son düzenleme:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ışık bende de bir defa yandı kızdırma bujisinin birisi gitmiş.
o ışığın standart bakımla bir ilgisi olmaz.
bende 2007 model vardı 30.000 de bir mazot filtresi değişiyordu ama daha sonra opel milleti soymak için 15.000 ne çekmiş herhalde.
sen hata kodunu sorsaydın, ben hayatımda ilk defa böyle bir şey duyuyorum.
kızdırma bujisi olabilir silseniz de hemen veya kısa süre sonra tekrar yanar.