corsa 1.3 enjoy_gaza basarken fısss sesi neden gelir.

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar,
arac rolantide çalışırken herhangi bir ses yok,aracı 1 vitesten 2 ye attık diyelim gaza biraz yükledik fısss sesi geldi,ardından 3 ve 4 vites geçişlerinde bu ses sürekli geliyor.örneğin 3 ,4,5 viteste gaza sürekli basıldığında fıssssss diyye bir ses,gaza ani bırakış ve basışlarda daha net belli oluyor.sanki gaza basıldığında bir hortum düşünün ,sanki, bu hortumda bir kaçak varmışcasına garip bir ses geliyor,neden olabilir acaba,bu sesle karşılaştınızmı hiç,arac 38 binde,ve kolay kolay yormam,

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fıss sesiyle anlatmak istediğinizi tam anlamadım ama aklıma ilk turbo geldi.. Bi de [MENTION=28982]semia[/MENTION] abimiz baksın bakalım..

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ayni durum var vites degismelerde bu ses geliyor ama duyduguma göre blow off sesiymis ve turbonu saglikli oldugu gösterirmis !

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizdeki seste sadece vites değişimindemi oluyor yoksa sürekli geliyormu bu ses sssss diye.
turbo sesi ıslık gibi olur diye biliyorum.benimki inceden bir ses fııısss diye

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar,
arac rolantide çalışırken herhangi bir ses yok,aracı 1 vitesten 2 ye attık diyelim gaza biraz yükledik fısss sesi geldi,ardından 3 ve 4 vites geçişlerinde bu ses sürekli geliyor.örneğin 3 ,4,5 viteste gaza sürekli basıldığında fıssssss diyye bir ses,gaza ani bırakış ve basışlarda daha net belli oluyor.sanki gaza basıldığında bir hortum düşünün ,sanki, bu hortumda bir kaçak varmışcasına garip bir ses geliyor,neden olabilir acaba,bu sesle karşılaştınızmı hiç,arac 38 binde,ve kolay kolay yormam,
turboda bir sorun olacagını sanmıyorum dendiği gibi ıslık sesi yapar normal bi ses bence hava filtresinden gelebilir,bende 6 bin devri gectikten sonra ekstra hava çektiği için daha cok fıslıyor :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo hortumlarınıza bakın yırtık veya kaçrıma varmı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turboya giren hortum ve kelepçelerine bakın