Corsa 1.3 Enjoy 6 İleri

Jynx

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi 2. el 2008 model Corsa 1.3 cdti Enjoy 90 Hp 6 ileri alma arefesindeyim. Sizlerin tecrubelerinden yararlanmak isterim.

Öncelikle bu aracin donanimi tam olarak nedir ben aradim taradim direkt bu model üzerine bi dökümana ulaşamadım? Ya da normal Enjoy 90 Hp'likler ile aynımıdır? Ne bilim Hız sabitleyici yol bilgisayarı falan var mıdır?

Diğer merak ettiğim konu yakıt konusu? 75 lik ile arasında 100m'de yarim litre farkeder deniyor doğru mudur?

Son olarakta genel olarak araç hakkında fikirlerinizi almak isterim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Sağlıcakla..

Henüz çok yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Jynx

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Opel forumu değil mi burası? kimse mi bilmiyor?

Maşallah!

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence forum genelinde önce bir arama ypaın illahaki böyle bir soru soran olmuştur.

Konuyla ilgili bilgili arkadaşlar da yorum yapacaktır diye düşünüyorum.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel forumu değil mi burası? kimse mi bilmiyor?

Maşallah!

bismillah ilk konuyu açtın, millete fırçayı bastın maşallah.
burası opel forumu da birileri konu açsın da hemen cevaplayalım diye forum nöbetçisi bulunmuyor
sizin sorduğunuz arabadan burada bir kaç arkadaşta var onlarda konuyu görmemiştir veya foruma girmemişlerdir.
sağlam bir bilgisi olmayan bir çok kişi de yanlış bir şeyler yazıp kafa karıştırmayalım düşüncesiyle yazmamış olabilirler. gayet normal bir durum.
biraz sabırlı olursanız istediğiniz bütün bilgiler gelir şüpheniz olmasın.
daha önce benzer konular açıldı ve cevaplar geldi öncelikle forumda bir araştırma yaparsanız o bilgilere ulaşır ve o bilgilerin ışıgında kafanıza takılan şeyleri sormaya devam edersiniz.

Jynx

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Hocam ben yıllar önce forum açmış açtığım forumu kendim yönetmiş birisiyim neyin nasıl işlediğini bilirim. Görüntüleme sayısına göre cevap gelmesi gerekiyodu kaldı ki ben konuyu üstte tutmak için yazdım neyse çok önemli değil aracı da aldık zaten iyi kötü kullanıcaz artık canınız sağolsun napalım yapıcak bişi yok.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben yıllar önce forum açmış açtığım forumu kendim yönetmiş birisiyim neyin nasıl işlediğini bilirim. Görüntüleme sayısına göre cevap gelmesi gerekiyodu kaldı ki ben konuyu üstte tutmak için yazdım neyse çok önemli değil aracı da aldık zaten iyi kötü kullanıcaz artık canınız sağolsun napalım yapıcak bişi yok.

öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanın.
forum ortamı böyle maalesef, görüntüleme sayısına bakma.
bazen konu kimsenin ilgisini çekmiyor, bazen onlarca defa yazılmış konu araştırmadan tekrar açılıyor, bazen esas bilgisi olup yazması gerekenler konuyu görmüyor. vs. vs. değişik sebeplerle cevap gelmediği oluyor.
bazen bakıyorsun geyik muhabbeti almış başını gidiyor.
daha önce aynı konu bir kaç defa açılmış ve bilgisi olan arkadaşlar yazmıştı. sizin konuyu açtığınız gün konuları bulabilirsem size link vereyim diye 15 dakika kadar forumda araştırma yaptım ama maalesef konulara ulaşamadım.
başka cevap gelmemiş, en azından ben aklımda kalanları yazayım.
sizin aracın motoru 90 hp. fiat'ın kullandığı multijet motorun aynısı.
yakıt olarak 75 hp.den 100 km.de 1 lt falan fazla yaktığı söyleniyor.
performans olarak her kes memnun olduğunu söylüyor.
chip veya yazılım ile hp ve tork artışı elde edebilirsiniz, sakin kullanımda %10 gibi yakıtın düştüğü söyleniyor.
75 hp. de hareketli volan var muhtemelen sizinkinde de aynısı olması lazım.

Jynx

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Corsa Cdti iyi dileklerin için.
Benim gibi ilk defa araç sahibi olan biri için performans arttırımının pek gerekli olduğunu sanmıyorum. Şu an biraz devirli kullanıyorum bi depoyla 750km falan gidiyorum kullanım şeklim normale döndüğünde bu mesafeyi arttırırız inşallah. Anlayışın için ve verdiğin bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.