corsa 1.3 eastronik dizel Sanırım şanzımandan ses geliyor

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 easytronic kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım yok, galiba 2004 ler şakaya gelmez diyen arkadaş easytronic şansımanın 2004 te piyasaya çıktığını zannediyor!!!

2004 olanların diğerlerinden farkı ne ki?Niye şakaya gelmiyo özellikle 2004 ler?

haklısınız arkadaşlar, özür dilerim ben birşey bilmiyorum. tekrardan özür diliyorum ki bilmeden yazıyorum ve tekrardan özür diliyorumki bilmeden yazıp insanları yanlış yönlendiriyorum.

saygılarımla.

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım birşey bilmiyorsun demiyoruz sana ama sanki problem olmaması imkansız der gibi konuşuyor ve gerçekten de insanları yanlış yönlendiriyorsun. Elbetteki otomobilden anlıyorsundur fakat emin ol senden daha yakınım easytronic'e ve daha fazlasını biliyorum. Opel easytronic şanzımanla gerçekten otomotiv sektöründe yeni bir çağın başlangıcını yaptı, ve bir opel sever olarak bununla gurur duyman gerekirken tam aksine bunu eleştirmeyi tercih ediyorsun. Opelin 2000 yılında başlattığı otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı toyota 2007 de , volkswagen 2006 da seri üretime alabildi ancak!!! Şunu söyleyebilirim ki easytronic aracımda 90.000 km boyunca hiçbir problem yaşamadım.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım birşey bilmiyorsun demiyoruz sana ama sanki problem olmaması imkansız der gibi konuşuyor ve gerçekten de insanları yanlış yönlendiriyorsun. Elbetteki otomobilden anlıyorsundur fakat emin ol senden daha yakınım easytronic'e ve daha fazlasını biliyorum. Opel easytronic şanzımanla gerçekten otomotiv sektöründe yeni bir çağın başlangıcını yaptı, ve bir opel sever olarak bununla gurur duyman gerekirken tam aksine bunu eleştirmeyi tercih ediyorsun. Opelin 2000 yılında başlattığı otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı toyota 2007 de , volkswagen 2006 da seri üretime alabildi ancak!!! Şunu söyleyebilirim ki easytronic aracımda 90.000 km boyunca hiçbir problem yaşamadım.

laf uzamasın dedim ama peki istediğin gibi olsun.
157 tane sertifikam var, bunların 53 tanesi uluslararası geçerlilikde. aynı zamanda daimler-benz güvenli ve ekonomik sürüş EĞİTMENİ belgem var, yine daimler-benz teknik EĞİTMEN belgem var. gençliğimde otomatik şanzımancıda, radyatörcüde, motorcuda, elektrikçide, kilitçide para almadan çalıştım. azda olsa servis müdürlüğü yaptım.
ve bunların üstüne sizden özür diledim, çünki opele yeni sayılsamda opelcilerin içindeyim ve en çok easytronic problemi yaşanan yılların 2004 olduğunu onlardan öğrendim ve yanlış olabilir diye o özürü diledim. bu arada robotize şanzımanları fiat bulmuştur.

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Robotize şanzımanları fiat bulmuştur derken galiba geniş bir aileden bahsediyorsun. Çünkü bunu ilk seri üretimde kullanan ferrariydi, sonra alfa romeo 'ydu. Ancak bunların seri üretimi ve tüketiciye hitap edip etmemesi tartışılır. Ben sana spesifik olarak herkesin alabileceği bir küçük sınıf otomobilde sunulmasından bahsediyorum. (bilmiyorum belki sen ferrarinde kullanıyordun ama benim bu şanzımanı kullanan ilk arabayı görmem için corsa'larda sunulmasıyla başladı) Bu arada ben makina mühendisiyim ve otomobil fabrikasında çalışıyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben kayseride çalışıyorum. yaklaşık 2 ay önce bende 1.3 dizel easytronik 2004 corsa aldım ve aldığı kişi servis bakımı yaptırdı baya bişiyler değiştirdi.Neyse problemim yaklaşık son 1 aydır motorun oradan motor sesi gibi ekstra bir ses geliyordu,
motorcu ustasına götürdüm arabanın altından baktı şanzımandan geliyor dedi. Bir arkadaşını aradı yağı azalmış olabilir demiş.
Yağ eklemek içinSol tekeri sökerek ve ordan bi civata söktü ve hiç bir yağ akmadı o delikten ve yağı azalmış dedi gitti castrolun yağını aldı 1 litre
uzun bi hortumla aynı delikten yağı (birazı döküldü tabi hortum kayınca) boşalttı oraya ve sonra somunu sıktı. sonra arabayı çalıştırdık
ama ses kesilmedi. Ses böle arabayı çalıştırınca motor sesinin haricinde tartartar diye bi ses geliyor bazen kesiliyor ama boşta beklerken hissediyorum sesi arabayla giderken geliyormu bilmirum motor sesini duyuyorum ama onu duyamıyorum. Motorcu yağı koyarken hava vs almadı biyerden ama vidayı sıkarken yağda aktı hava varsa çıkmışmıdır veya bi problem olurmu? Sese gelince nedendir, napmak gerekir, neler açar başıma, 1-2 hafta sonra memlekete gidicem ordamı baktırıyım tanıdık servise yoksa ben kayserideyim burdamı baktırıyım?

Kardesim her önüne gelen usta bu ülkede...
Easytronik yagi bir kere tekerin ordan doldurulmaz,onun doldurma yeri motoru kaputunun önünde durursan motorun arkasinda plastik kutu dur...ve yag yoksa doldurdugunda tech 2 ile ayar yapilamsi lazim ve havasi alinmasi lazim....yoksa her cobana tabiri caiz ise tamir ettirilmez..service götür..cezani cek :):):)