CORSA 1.3 DTE 95 HP mi YOKSA 1.3 CDTİ 75 HP mi

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni corsa almak istiyorum, düşüncem 95 hp lik 1.3 dizel start and stop özellikli ama test edemediğim için kararsızım 1.3 cdti 75hp test etme imkanım olduki zaten 2004 model corsam var 1.3 cdti 8 senedir kullanıyorum ve çokta memnunum. bu araç hakkında bilgi sahipi olanlar veya bu aracı kullananlar varsa beni bilgilendirebilirlermi?:rakir:

Son düzenleme:

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 lik te cidden farkı anlarsın. Ve Yakıt harcaması 75 lik olan modele göre daha iyi diye biliyorum.

1.3 DTE 95 hp aracım var 6 aydır kullanıyorum Aralık 2011 de trafiğe çıktı 10 bin kilometre yaptım şimdilik, kullandığım en ekonomik araç diyebilirim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95'likler 6 ileri oluyor chiple 110 bg civarına çıkıyorlar. Şehiriçinde kullancaksanız arada ciddi fiyat farkı var bu yüzden gerek yok bu seğmentteki araç için. uzun yolda 6.vitesin ekonomisi tartışılmaz ama zaten 4.3 lt ile düzce karabük yaptım daha ne olsun dedim :)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Corsa C 1.3 cdti kullanıyorum, galiba kasa ağırlık farkından olacak 75 lik Corsa D bana hantal geldi, 95 lik kullandım ve oldukça fark var, test etmenizi tavsiye ederim.

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95'likler 6 ileri oluyor chiple 110 bg civarına çıkıyorlar. Şehiriçinde kullancaksanız arada ciddi fiyat farkı var bu yüzden gerek yok bu seğmentteki araç için. uzun yolda 6.vitesin ekonomisi tartışılmaz ama zaten 4.3 lt ile düzce karabük yaptım daha ne olsun dedim :)
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim yanlız 6 vitesli olanlar bir önceki 90 hp güce sahip olanlardı şimdi bunların üretimi yok yerine 95 hp 5 vitesli start and stop motor seçeneği ile üretiliyor. şuan baya bi bayii gezmiş durumdayım ve baya bilgi sahibi oldum

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 lik te cidden farkı anlarsın. Ve Yakıt harcaması 75 lik olan modele göre daha iyi diye biliyorum.

1.3 DTE 95 hp aracım var 6 aydır kullanıyorum Aralık 2011 de trafiğe çıktı 10 bin kilometre yaptım şimdilik, kullandığım en ekonomik araç diyebilirim.
Tolga bey size bir sorum olucak aracı kullanan biri olarak, aracın motor sesi nasıl acaba yani 75 hp olana göre kıyaslarsak?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 lik olanı çok kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur ancak farkın çok olacağını sanmam. Standart dizel motorlu bir araç kadar sesi var ne az ne çok.

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 lik olanı çok kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur ancak farkın çok olacağını sanmam. Standart dizel motorlu bir araç kadar sesi var ne az ne çok.
anladığım kadarıyla aracın yakıt tasarrufu ve performansı iyi olduğu için motor sesi biraz önemsiz kalıyor. zaten 1.3 cdti kullanıyorum ve sesi beni rahatsız etmiyor bunda da sorun yaşamıyacağımı düşünüyorum. son olarak aracın start and stop özelliği nasıl kullanışlımı ve istenildiğinde devre dışı bırakılabiliyormuyuz ve bu araçlarda cruise control var değilmi?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Start Stop istenildiğinde kapatılabiliyor, Cruise Control 95 lik araçlar için standart donanım olarak mevcut.