Corsa 1.3 cdti mi? Corsa 1.2 Twinport mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dizelle arabada 5 kişi klima açık hiç rampaları zorlanmadan 5 vites çıkıyorum varmı çıkacak benzinli 1.2 .
dizel benzinli kalkış ve son hızda pek bir şey fark etmez ama ara hızlanmalarda, sollamalarda, klima açıkken, rampalarda benzinli dizele normal devirlerde rakip olamaz.
olması için 5.000- 6.000 devirin üzerine çıkması lazım o zamanda dizelin 2 katından fazla yakar.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bırakın Corsa'yı Astranın CDTI si bile aradaki kütle farkına rağmen 1.2 Corsadan üstün. Hem rampalarda hem ara hızlanmalarda. Kalkışta ise Corsa 1.2 fark atar.
Bende ikisi de var. İkisini de 0 km aldım ve 20.000 km nin altındalar. Yani test şartları eşit gibi.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ara hızlanmalarda ve tork olarak Turbo 1.3 CDTI nın atmosferik 1.2 den üstün olması çok normal çünkü ilaveten turbo faktörü var, ama kalkış ve son hızda atmosferik 1.2 benzinli 1.3 turbo dizeli aratmaz

Son düzenleme:

salih69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,2 motorlar Opel'in en verimsiz motorlarıdır. Torkları çok düşüktür, güçleri az, az olan max gücünü çok yüksek devirlerde üretir. Bence 1,2 motorlar opelin imajını zedeliyor. Bunları kaldırıp yerlerine TSI 1,2 leri koymaşıdır.

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benm corsa ufak mufak millete kafa tutuo bn inanıyorum ki arabanın devirini aldıktan sonra her araba iyidir bana göre bnzinli daha iyi . :D

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende yorum yapayım ; Dizelin turbosu avantaj,kalkışta 1.2 Atmosferik üstün ayrıca sürücüye göre değişir bu durum sabit değildir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...