corsa 1.3 aldim 2004 model ama...

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar araniza yeni katildim.adim alpaslan istanbulda yasamaktayim aracim basliktada yazdigim gibi opel corsa 1.3 2004 model.araci 3 hafta önce aldim ilk dizel aracim.digerleri lpgliydi.daha ne oldugunu anlamadan araba gecen hafta bir anda rengarenk dumanlar mumanlar derken yürümez oldu.derhal ustama götürdük turbo dedi.katalizör manifold turbo tamiri derken 1000tlyi yedi geldi kapiya.acikcasi benim icin cok kötü bir baslangic oldu dizelle baslayacak olan hayatim.:( ve simdi öylesine sogudumki binmek bile istemiyorum satacaktim arkadaslar engel oldular sizin bu konudaki yorumlarinizi bekliyorum saygilar hepinize

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam alırken baktırmışmıydınız motoruna turbosuna vs.? bir çoğumuz hemen boya varmı vuruk var mı çizik var mı bunlara bakıyoruz... asıl bakılması gereken yerleri es geçiyoruz...
artık yaptırdıysanız gönül rahatlığıyla binin, sonuçta şu an giderildi sorun... aldığınız fiyatın üzerine 1000 TL koyun o fiyata almışsınız gibi düşünün...

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklisiniz aslinda dediginiz gibi önemli noktalari gözden kacirdigimiz oluyor bazen.ben alinca ustama gösterustadadim bakti sorun yok dedi.zaten arizali halde gidince ustada sasirdi.ama aracim kmsini 114000de aldim ben meger düsürülmüs asil 150 küsür cikti galeriden almiycan ben bunu anladim

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizce nasil araclar corsalar memnunmusunuz?

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aldığın galeriye git. km düşürülmüş motorda büyük sorun var de. mahkemeye verecem de.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galeri işi biraz sıkıntı olabiliyor bazen, şimdi galerici arkadaşlar da var bişey diyemiycem :) Corsa 1.3 CDTİ, sürümü rahat, seri, şehir içi trafikte sizi tatmin edecek bir araçtır... Tabi beklentiniz ne, neden aldınız onu bilemem ancak 1 yıldır kullanıyorum ben memnunum... Benimde araç siyah duman atıyordu aldığımda, rampalarda çekişi düşmüştü, meğer turbo hortumu yırtıkmış, değişince problem ortadan kalktı... Normaldir, 7 yaşında araç bu, gün gelecek baskı balata isteyecek vs. bakımını yaptırıp gönül rahatlığı ile binin...

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galeriyi aradim agzima geleni saydim oda bana sunu dedi bayandan aldik bizde farkedemdik km sorunun v.s. bende lanet olsun dedim ben araci is icin aldim yakittan dolayi.van aracim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kızma ama hata sende yenı aracları ustana goster kapaorta aksamı ıcın ok ama daha sonra almadan bı opel yada markası ne olursa olsun gıt bı bayıye gecmısını sorgulat bı cıhaza baglat baktır sorunu var mı dıye cogu parca elektronık anlayamazsın bak km sı bıle dusurulmus dıyosun kı gene senın ınsaflıymıs bız bı tanıdıga alalım dedık galarıden arac 89000 km de corsa 4 kapı bı arastırtık şaseden araba en son 550000 km bakımına gırmıs sen dusun kızmayın ama galerıcılerınde cogu boyle bence aracını satma ben 4 5 sene kullandım corsa cdtı aracı ılkınıde sıfır almıstık cok rahat atak bı arac bakımını aksatma uzmez senı..

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet mustafaeren dostum haklisin aslinda biraz hesapsizlik yaptik ama nasip buymus diyip teselli ediyorum kendimi 1.3 motorlari cok metediyorlar siz degerli dostlardanda olumlu yorumlar aliyorum insaallah artik üzmez.arabaya cok dikkat ederim bakimi v.s kullanmaya asla hor kullanmam yani ben ona hakedecegi ilgiyi göstercem bakalim haiyrilsi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni bakım yaptırmışsınız zaten, hem madem iş için kullanacaksınız. Fazla takmayın hayırlısıyla binin. Ama illa kafam rahat olsun derseniz, iyi bir dizel-Opel ustasına muayene ettirin. Ömrü dolmuş parça varsa en azından haberiniz olsun.

Dizel böyle malesef. Ekonomik ama km ilerledikçe süpriz yapma olasılığı yükseliyor.