Corsa 1.2 Enjoy 2004 değeri?

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
burakcakirel.wordpress.com
Arkadaşlar Corsa arabamızı satmayı düşünüyoruz.
2004 model,Siyah,1200 cc,62000 km.İlk sahibiyiz.
Kırmızı ışıkta durudğu yerde arkadan kamyon çarptı.Sadece Bağaj kapağı değişti.başka bi sorun yok.
Sağ ön küçük bi kazası var.Sağ far değişti ve tampon düzeltildi.
Bunun haricinde değişen başka bi parçası.Değişen bütün parçalar orjinaldir.Yan sanayi değildir.
Sahibinden baktığım aynı özellikte olan diğer corsalar 16-17 arasında değişiyor.Sizce ne kadar değer biçmeliyiz?
cimg0972as1.jpg
http://img820.imageshack.us/i/cimg0978px6.jpg/
http://img80.imageshack.us/i/cimg0977pt9.jpg/
http://img251.imageshack.us/i/cimg0972as1.jpg/
cimg0977pt9.jpg

cimg0978px6.jpg

Son düzenleme:

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Kimse bişi yazmamış ama arabayı sattık.
2011 model 1.3 cdti Essantia Konfor paketi Beyaz Astra H aldık.
Yaklaşık bi hafta olmuştur. Ailem Aydın'da ben ise Adana'da okuduğum için daha kullanma fırsatım olmadı.Ama bayram haftası tatile gideceğim o zaman deneme fırsatım olucak.Daha önce benzinli araç kullandığımız için dizel aracın bakımları,kullanım tarzı gibi şeylerin farklı olucağını düşünüyorum.O yüzden dizel bir araç için önerileriniz nelerdir?
-Mesala hangi tür yakıttan almalıyız?
-Araç beyaz olduğu için boya koruma falan fırçalı,fırçasız yıkama?Ne önerirsiniz?
-Yüksek devirlerde pek kullanma siyah duman atar.Gibi?
-Birde zamanla tampon siyahlaşırmı duman olayından dolayı?
-EGR iptali falan diyolar?Biraz açıklar mısınız?
-Chip hakkında ne diyorsunuz?Garanti dışı kalır mı?0 arabanın yazılımında oynanma olması mantıklı mı?
Kısacası arkadaşlar araba hakkında beni aydınlatabilir misiniz?Tabiki biraz araştırdım ama derli toplu kesin bi şekilde bilgi almak istiyorum.

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yok.Şahsa sattık.15bin tl ye gitti.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı ugurlu olsun... allah kazasız belasız kullanmak nasıp eder ıns... kesınlıkle eurodızel almalısınız aracınıza... ayrıca cok yuksek devırlerde kullanmayın 4000 bını mumkun oldugunca gecmemeye bakın...

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Araç dizel zaten 6000 çevircek hali yokya stock yazılımla.. Değerinde gitmiş corsa hayırlı olsun..

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese iyi bayramlar.
Astra'yı kullanma fırsatım oldu.Başta ilk izlenimlerim olumlu.Herhalde sınıf atladığımız için arabanın içine oturunca kullanınca kalite anlaşılıyor corsa'ya göre:)
Performansı konusunda ise;
---Corsa 1.2 idi,ondan mıdır nedir?Bilemiyorum artık,bana gayet iyi geldi performansı.
---Galiba 1750 devirden sona turbo devreye giriyor,işte o zaman hissediyorsun gücü,hafif olsa da koltuğa yapıştırıyor.
---Bu tarafta olan bilir,(Söke-Kuşadası yolu) yolda uzun rampalar vardır.Corsa ile doğal olarak bu yolu gidince bayılıyordu.Ama astra'nın maşallahı var dün 6 kişi 90 la rahat rahat çıktı.Ve yokuşta gaza bastığında araba devrini de alıyor hızlanıyor yani boğulmuyor.Bu yönden sevdim.
---Yani babama bu performansın yeteceğini düşünüyorum.
İç dizaynı konusunda;
---Zaten göze hoş geliyor
---Keskin hatlara sahip.
---Orta konsol şık.Dikiz aynasının altındaki sarı ışık orta konsolu aydınlatarak ön plana çıkarıyor ve iç görünüme ayrı bir hava katıyor.Çok güzel düşünmüşler helal olsun.
---Tek eksi yönü ise opel galiba şu sarı aydınlatmadan bir vazgeçemedi.Gerçi astra j'de beyaz kırmızı kombinasyonunu kullanmışlar yanlış hatırlamıyorsam.Göstergeler tatmin edici değil.Şuna kıyasla tatmin edici değil;Bir civic'in,golf'un,a3'ün göstergelerine bakıyorum birde astranın gerçekten çok basit kalıyor.Neyse kötü durmuyor en azından.
Dış görünümü ise;
---Kapı çitalarının olmaması sadelik katmış.
---Ön ızgarada nikelaj kaplama var.
---Farları ise beyaz tabanlı bekliyordum ama siyah tabanlı gelmiş çok daha güzel olmuş.
---Ve camların hafif siyah olduğunu farkettim bu da güzel.
Kısacası arabaya yapılması gereken ufak dokunuşları fabrika çıkışı ile zaten opel yapmış.Hayırlı olsun bize:)
Şimdi bir kaç sorum var daha öncede sorduğum gibi;
-Araç beyaz olduğu için boya koruma falan fırçalı,fırçasız yıkama?Ne önerirsiniz?
-Yüksek devirlerde pek kullanma siyah duman atar.Gibi?
-Birde zamanla tampon siyahlaşırmı duman olayından dolayı?