Corsa 1.2 16V yakıt tüketimini azaltma yolları

muto06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,2 motor alırken insanlar hep yanılıyor "motor küçük koklar bu araba tarzında yorumlar yapıluıyor"bilakis özellikle 1,2 araçlarda motora oldukça büyük yük biniyor yani sağlıksız esasen 1.2
bence yakıtı düşürmen oldukça zor

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
1,2 motor alırken insanlar hep yanılıyor "motor küçük koklar bu araba tarzında yorumlar yapıluıyor"bilakis özellikle 1,2 araçlarda motora oldukça büyük yük biniyor yani sağlıksız esasen 1.2
bence yakıtı düşürmen oldukça zor

Kısaca kasa bu motora ağır geliyor ve daha fazla benzin tüketiyor

asagihanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir süre kullanacağız o zaman ileride değiştiririz nasipse (ilk göz ağrımız değiştirmek eğey zor olur ya neyse ...)

asagihanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir dışına hiç çıkmadım bu araçla, uzun yol km si nedir?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bişey olacagını sanmam,LPG teknolojileri de çok gelişti.Ama ne kadar tasarruf edeceksin, ne kadar sürede Amorti edecek,bunun için belli bir masrafı etmeye değer mi,iyice irdelemen gerekir.

Yakıt konusuna gelince, benzin fiyatları çok yüksek, o yüzden bunda aracın bir kabahati yok, 1.2 az yakar ama koklayacak diye de bekleme.Bakımı,kaskosu kullanımı olarak global düşünüceksin, o zaman 1.2 hesaplıdır , az yakar.Sadece yakıta odaklanırsan 1.6 nın yarısı kadar tüketmesini beklemek hayal olur, en fazla 1.6 motora göre %10 daha az yakar, o da kullanıma göre rahatca değişecektir.

asagihanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusu anlaşılmıştır. ilginize teşekkür ederim. elimizdekinin kıymetini bileceğiz bu saatten sonra sızlanmanın anlamı yok kanımca :)

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla düşse düşse 6,5 lt'ye kadar düşer o da 25 krş a denk gelir. Onu da ancak yukarıda söylendiği gibi ani hareketlerden kaçarak ve düşük devirli kullanımlarda yakalarsın. Benzinliye binen maliyetine katlanıyor maalesef ülkemizde...

asagihanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erzurumda biri su ile çalışan araba yapmış geçen hafta izlemiştim TV de. Bu sorunlar da bizi alternatif yakıtlar bulmaya itecek gibi. Aramızda mucitler varsa çıksın ortayaaa :)

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor konusunda çok büyük yanılgılar mevcut istediğiniz kadar anlatın bizim kör cahil milletimiz anlamaz anlamakta istemez. çünkü işine öyle gelir...
1.2 tercih ederken enazından c serisi almalıydınız bence çünkü b kasada 1.2 eski versiyon motor kullanır ve o yılların yakıt tüketim ortalamalarına sahiptir. şimdi bu sebepten bence yakınmamalısınız ama size tavsiyem lpg
kısaca özetleyeyim cbü akhisarda okuyorum ve hergün izmirden gidip geliyorum günde 210km git gel haftada 1000küsür geri kalanı siz hesap edin ki ekstra gezmelerim içinde değil. 125tlye 1000kmyi aşmanın keyfini anca taktırınca tadıcaksınız anlatmakla olmaz çünkü... Corsa 1.2 sahibiydim geçen aya kadar 2004 model aracım Lovato sıralı sistem taktırdım 2008 ekimde aracım ozaman 50bindeydi şuan 122binde araç hala bende gerçi :D
Lpg konusunda günümüzde 3.cü nesil LPG sistemleri kullanılmaktadır. Daha temiz yakıt , daha temiz yanma , düşük maliyet , düşük hatta oldukça düşük CO2 salınımı ve en önemlisi motoru koruması eski sistemler gibi kuru çalışma yeni sistemlerde yok daha doğrusu günümüzde satılan katkılı likit petrol gazları sayesinde aşınma benzine oranla çok daha az temiz yakıt olduğundan kurumlanma olmuyor yada çok geç oluşuyor ,yakıt gaz halde olduğundan hava ile daha homojen karışıyor ve daha verimli yanma meydana geliyor daha verimli yanma= yüksek performans tabii bunların oluşmasında en büyük etkilerden biri sağlam bir usta ve kusursuz işçilik , 103 oktan ile 110 oktan arasında değişen LPG yanma direnci sayesinde de vuruntusuz ve sarsıntısız çalışma sonucu motorun ömrüne ömür katmakta , tek dezavantajı var lpgnin oda taktırdıktan sonra yakıt maliyeti karşısında enayi gibi hissetmek