coook acil cözüm agrıza işigi yanıyor aracımda?

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar tecrubelerınızden yararlanıcagımı dusunerek sormak istedim aracım corsa d 2012 1,3 cdti aracıma bugune kadar en ufak sorun yoktu 75 bın kmde bu sabah marsa bastım 10 mt gıttım servıs ısıgı yandı :( nette arastırdım bedalle gazla basıp arıza kodunu ögrenmeyı fln ama yazı cıkmıyor sadece motor lambası yanıp yanıp sonuyor gıdısınde vıteslerınde en ufak sorun yook tıkanma kasma fln ama neden boyle yaptı anlamadım ve yarında aracıma bakmaya gelıcekler mahcup olmamak ıstıyorum yalan soylemek hıc ıstemıyorum nasıl cözerım nasıl bakarım hallederım yardımcı olurmusunuz yanan işik bu normal sarı yanıyor kapattıgımda kontagı bırsey yok calıstıyorum bırsey yok 10 15 mt gıdınce yanıyor nedenı cözumu nedir arakdasar?

vauxhall-corsa-service-vehicle-warning-light.jpg

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla Corsa D'lerde gaz-fren kombinasyonu ile arıza koduna bakılamıyor. Arıza tespit cihazı lazım.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Isıtma buji si olabilir. 1.3 combo da başıma geldi. Sitede hata kodu okuma şekli vardı. Mobil olduğum için bulmadım.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam arıza kodu olmadan, bilgisyara baglanmadan kimse bilemez gecici bir arızada olabilir. tek bir sebepden yanmaz o lamba mutlaka pcye baglanması arızanın okuması lazım. gecici bir sebepde olabilir

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasın dedıgı mantıklı geldı cunku arac calıstıgında bırsey yok sonra yanıyor ısıtma bujısı olma ıhtımalıne yakın degılmı? bu aksam baglamaya calıscaz ama 12 model oldugundan heryer baglayamıyor :S

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza belirgin olsa yorum yapılabilir. gaz yemiyor, silkeliyor şeklinde bir durum olsa ve arıza ışığı yansa sundandir denilebilir belki ama o ışık araçta bulunan bütün sensörlerin arıza yapması yada anlık olarakta olsa yanlış sinyal alması durumunda yandığı için bu durumda yorum yapması zor.
aslında bu arıza lambası yerine km sayaç ekranı gibi arıza yaptığında kod numarası çıkan bir ekran koysalar nekadar güzel olur. koda göre önemli yada önemli değil diyerek hareket eder insan. bütün arızalar için aynı ışık çok saçma ve pratikte ise yaramaz bir uygulama.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ısıtma bujısı cıktı arkadaslar bosch marka aldık takım degıstırıldı sorun duzeltı tesekkurler :)