coolant level sorunu delirecem yardımmmm

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merabalar abim askerde olduğu için bi sorunu sizlere yazıyorum.usta çözemedi yapıyor 2 saat sonra coolant level hatası çıkıyor bidonuna suyu koyuyorum geçiyor bide arabanın su bidonu fokur fokur kaynıyo arabayı zorlamıyorum hafif gitmeden su dibe iniyor açıyorum kapudu su haznesini çeviriyorum su birden yukarı çıkıyor ve fokur fokur kaynıyor delirecem ustada delirecek .abime tanıştım opelim nete gir foruma yeni konu aç bilen arkadaşlar seni bilgilendirir dedi.lütfen coolant level hatasını neden yapıyor.her beş kilometre gitmeden su deposunda su bitiyor ustaya gidiyorum altına bakıyor üstüne bakıyor delik yok diyor su koymaktan utanır oldum ya ustayla atışacam lütfenn yardımmmmmm..:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hata da sorun yok olması gerektiği gibi çalışıyor sogutma suyu azaldı diyor.
Araçta fiziksel bir sorun var bi yerden su kaçırıyor ve su seviyesi düşüyor.
Kaçağın yerini bulursanız ve düzeltirseniz sorun hallolur.
Delik yokta nereye gidiyor su.? Delik yok değil bulamıyorum demesi gerek ustanın.
çözüm fiziksel kontrol ile yapılacak bir iş.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merabalar abim askerde olduğu için bi sorunu sizlere yazıyorum.usta çözemedi yapıyor 2 saat sonra coolant level hatası çıkıyor bidonuna suyu koyuyorum geçiyor bide arabanın su bidonu fokur fokur kaynıyo arabayı zorlamıyorum hafif gitmeden su dibe iniyor açıyorum kapudu su haznesini çeviriyorum su birden yukarı çıkıyor ve fokur fokur kaynıyor delirecem ustada delirecek .abime tanıştım opelim nete gir foruma yeni konu aç bilen arkadaşlar seni bilgilendirir dedi.lütfen coolant level hatasını neden yapıyor.her beş kilometre gitmeden su deposunda su bitiyor ustaya gidiyorum altına bakıyor üstüne bakıyor delik yok diyor su koymaktan utanır oldum ya ustayla atışacam lütfenn yardımmmmmm..:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

Öncelikle Gecmis olsun...
Usta derken bilmiyorum ama kardesim su bidonundan su hava kaparciklari ile geliyor diyorsun conta derim bunu ustan nasil fark etmiyor?????
ordan egsoz kokusu da gelyordur....sen usta degistir...:D

35BKR66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Gecmis olsun...
Usta derken bilmiyorum ama kardesim su bidonundan su hava kaparciklari ile geliyor diyorsun conta derim bunu ustan nasil fark etmiyor?????
ordan egsoz kokusu da gelyordur....sen usta degistir...:D

:( vectra varken benimde basıma gelmişti conta gitmişti.

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

merhaba 2 hafta önce benimde başıma geldi boludan ankaraya gelirken oldu sürekli su tamamladım geldim yaklaşık olarak 20 litre su koydum ankaraya gece geldim ertesi gün radyatör suyunu tammladın yedek sudeposunun sarı kapagı var o kapağın içinde 2 adet ventil var birisi hava ventili birisi su ventili hava ventilin bozulmuş sogutma suyunda dolaşan suyun basınçtan dolayı hava yapar o havayıda kapagın altındaki ventiler dışarı bırakır kapagın orjinalini al 10 tl ye satılıyor suyunu tamamla yol bilgisayarındaki arızayı yazsını silecek kolundan resetle eger gene aynı arıza yazısı çıkarsa hortumunu patlatmıştır yada contayı yakmıştır kapagın altına asla poşet naylon benzeri birşey koyma radyatörün altından giren hortumu patlatırsın vectralarda su seviye müşürü radyatörün üstünde dikkatli ol 80 altına düşerse su bitmiş demektir

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak bako arkadaşımızın dediği gibi sarı kapağı değiştir bence....
sonra conta ihtimaline bak ...
sarı kapakta bencede sorun.. havayı dışarı atmıyor

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapakta sorun olunca hava ventilinden su bırakıyor oda sızdırarak su deposundan aşagıya iniyor yolda belli olmaz ama durdugunda görürsün

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Once eline bi pudra al ve su bidonunun etrafini kapakla birlikte pudrala tabi bunlari yapmadan once suyunu tamamla ve su bidonu ve etrafini hava yardimi ile kurula sonra pudrayi bas :) ... Ve bin belirli bi km... Eger kacak su bidonundansa pudra yardimi ile sorunu kolay bulursun. Olmadi ise hortumlarinda kucuk bi delik vardir. Gene degilse Son cagre ise bana gore tabi bu conta zedelenmis ya da yanmis olabilir. Ama yanmis olsa sesten anlaman gerek. Su bidonu kapagina dikkat et ve kapagin icindeki lastik contayi kontrol et saglam mi diye oke