Conta yanmadı,beyaz duman atıyor..

mcan344

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Astra g 2001 ,su berrak yağ desen on numara. Ama gaza basinca arkadan beyaz duman atıyor felaket şekilde ,normal değil. Conta yanmış desem conta yanmasi belirtisi yok. Akü sokup taktım sıfırlamak için yine aynı.
Neden olur bu durum? Conta yansa suda veya yağda belli etmez mi?

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Astra g 2001 ,su berrak yağ desen on numara. Ama gaza basinca arkadan beyaz duman atıyor felaket şekilde ,normal değil. Conta yanmış desem conta yanmasi belirtisi yok. Akü sokup taktım sıfırlamak için yine aynı.
Neden olur bu durum? Conta yansa suda veya yağda belli etmez mi?
Hocam bir anda mı böyle olmaya başladı ve su eksiltme var mı? Şimdi araçlarda suyun geçtiği çok yer var. Bir yerden kaçak olsa egzodan beyaz duman atmaya başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: smihci

mcan344

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bir anda mı böyle olmaya başladı ve su eksiltme var mı? Şimdi araçlarda suyun geçtiği çok yer var. Bir yerden kaçak olsa egzodan beyaz duman atmaya başlıyor.
su eksiltme yok.. ustaya götürdüm conta yanması değil bu dedi. çiğ yakıt atıyor dedi ama sorun ne bakıyoruz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Xep motormu twinport mu yani

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dur kalk trafikde benimde öyle yoğun bi duman atıp kesiyor ve fark ettiğim kadarıyla benimkide yakıtı fazla yakıyor bujilerini felan yeni değiştirdim orjinal GM çift tırnak benim motor 1.6 16V Z16XE ateşlemede felanmı sorun var anlamadım

mcan344

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dur kalk trafikde benimde öyle yoğun bi duman atıp kesiyor ve fark ettiğim kadarıyla benimkide yakıtı fazla yakıyor bujilerini felan yeni değiştirdim orjinal GM çift tırnak benim motor 1.6 16V Z16XE ateşlemede felanmı sorun var anlamadım
bende yeni değiştirmiştim:(

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
su eksiltme yok.. ustaya götürdüm conta yanması değil bu dedi. çiğ yakıt atıyor dedi ama sorun ne bakıyoruz
O zaman sırayla önce ateşlemeden başlayarak geriye doğru gidilmeli. Bobin kablo buji benzin püskürtücüler vs sırayla bakılmalı

0zzy

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Dostum eski opelimizde aynı sorun vardı su eksiltme yapmıyordu ama yağ eksiltme yapıyordu neyden olduğunu çözemedik kışın motor soğukken aşırı yapıyordu. Arabadan herhanhi bir arıza lambası yanıyor mu ?

Zfrlks

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü mü, benim aracımda aynı şekilde beyaz duman atıyor, sanki çiğ benzin kokusu da var.