conta yaktim galiba

oner57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün çok sevdiğim astrami malesef servise bıraktım. Araba bir haftadır su eksiltiyordu.bir türlü götürememistim sonunda benim ihmalimden dolayi araba büyükbir ihtimal conta yaktı. Sabah calistirdigimda gürültülü ve egzosdan biraz yogun duman attı. Inşallah sibob ve Pistonlarda sorun yoktur.arabayi Maltepe'de değer opele bıraktım bakalım yarın arayacaklar .inşallah fazla birsey çıkmaz. Benim düşündüğüm araba hiç hareket yapmadı. Nasıl olur benim bildiğim conta yansa araba hareket yapar ama hiçyyapmadı. Yarın arayacaklar bakalım ne çıkacak. Değer opel eski adıyla erpas opel iyimidir acaba.

oner57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın duruma göre paylaşım yapacam arkadaşlar eğer Pistonlarda sorun varsa 5.6 bin lira fiyat çıkardılar normalmidir sizce

oner57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu üyeliği kullanıyorum diğerinden haberim yok yada unutmuş olabilirim.

scene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun hocam.Benim arabamda 400 500 km yol yapınca eksidiyor. Ben götürecem zaman olursa.

oner57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun hocam.Benim arabamda 400 500 km yol yapınca eksidiyor. Ben götürecem zaman olursa.

valla bir an önce götür bence sonradan çok sıkıntı oluyor.serviste adam bana bir saymaya başladı aklım gitti toplam maliyet tahmini 5000 liraya kadar çıkabilir dedi.conta değişimi için üst kapak sökülecek ondan sonra çıkacak işlemler önemli.sadece conta ve üst kapak taşlama 1000-1500 arası.siboblarda sorun varsa 3000 falan eğer pistonlara kadar girerse:mad:5000 lirayı buluyo.ama bu yetkili servis fiyatı.dışarda belki işçilikten kazanıp biraz daha ucuza maledebilirdim ama yapacak bişey yok.bu sabah başlıyorlar üst kapağı sökmeye bakalım kutudan ne çıkacak.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şunu anladım oto sanayide malesef diğer meslek guruplarına göre genel ahlak ve vicdan çok ama çok az.Çünkü büyük rakamlara alışmışlar 10 dk lık bir iş için bile 40-50 tl isteyebiliyorlar.İstisna olan düzgün esnaf ve ustalarada saygım sonsuz
Arabanın motoru açılınca tabiki parçaları yenilemek güzel olur bütçe uygunsa.Ama tavsiyem arabanı tanıyorsan motor yaptırma.Yani ustaya hemen güvenme conta takımlarını değiştiş silindir kapağı ve sübapları kontrol ettir birde devirdaim ve trigeri mutlaka değiştir tamamdır hemen motor yenileme işine girme.Bu işlemlerden sonra yağ ve su eksiltme sorunu kalkar bir sonraki 5000 km sonra tekrar yağını değiştir ozaman eski performansına döner

oner57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şunu anladım oto sanayide malesef diğer meslek guruplarına göre genel ahlak ve vicdan çok ama çok az.Çünkü büyük rakamlara alışmışlar 10 dk lık bir iş için bile 40-50 tl isteyebiliyorlar.İstisna olan düzgün esnaf ve ustalarada saygım sonsuz
Arabanın motoru açılınca tabiki parçaları yenilemek güzel olur bütçe uygunsa.Ama tavsiyem arabanı tanıyorsan motor yaptırma.Yani ustaya hemen güvenme conta takımlarını değiştiş silindir kapağı ve sübapları kontrol ettir birde devirdaim ve trigeri mutlaka değiştir tamamdır hemen motor yenileme işine girme.Bu işlemlerden sonra yağ ve su eksiltme sorunu kalkar bir sonraki 5000 km sonra tekrar yağını değiştir ozaman eski performansına döner

bugün uğradım servise baktım üst kapağı sökmüşler kam miline kadar açmışlar motoru.bunun yanında trigerde komple sökülmüş.konuştuğumuza göre dediğin gibi kapak conta ve siboblar değişecek.ekstra olarak sökülmüş iken sibob yuvaları sekmanlar falan elden geçecek temizlenecek.bakalım servisten çıktığında performans olarak ne gibi değişiklik olacak.çok merak ediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence hayırlısı olsun diyerek sonucu merakla bekliyorum. Neden dersen; conta yakan araba hareket eder, bu durumda ya arabanda başka bir arıza var (conta yanığında motordan gürültü gelmez) ya da gittiğin yerde bir arıza var :(