COMBOda yüksek hızda titreme yardımlarınızı bekliyorum

semih77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaaa suanda orta durumda bi aşınma yok aldıgım kişi 12 000 km yaptıgını sölemişşşytiii 120 km hızdakii titreme balanstan olabilride 160 a gelince araca titriyoo onu anlıyamıyorum motordamı sorun var acaba

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekanikde bu tip titreşimler bazı frekanslarda artıp azalabilir. yani jantınızda yamukluk, tekerinizde düzensiz aşınma veya balansınızda bi bozukluk varsa belli süratlerde kendini daha fazla hissetirecektir.

motora bağlı br sorun olursa ilede 160 km ye çıktığınızda değil, belli bir devire her çıktığınızda hissedersiniz ve hissetiğiniz olay titreşimden çok "vuruntu" olarak tarif edilir.

motor kulaklarından birisinin gevşemeside titreşim sebebidir ama zaten o titreşim rölantide bile hissedilir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sorunu hallettik. balans ayarı yaptırdım araca jantlara kursun eklediler ve sorun ortadan kalktı.

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon titreme yapıyor

arkadaşlar araç 140 dan sonra direksiyonu titremeye başladı nedendir birde radyatörde hafif sızdırma var antifiriz koyunca bize sorun çıkarırmı

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıreksıyondakı tıtreme lastıklerdeki balanstan kaynaklanıyor. veya jantın içi çamur olmuş olabilir. eger mototrdakı sırf suysa antıfırız koyunca sıkıntı yaşarsın. toz halınde olan ilaçlar var kaçak önleyıcı kullan memnun kalırsın. sıvıv olanları kullanma. birde toz halınde olanların hepsini dökme yarısını dök.