Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

DeeP_BLoW

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar. bende yaklaşık 3 4 aydır opel combo araştırması yapıyorum ve çok hoşuma giden bi araç. bizde 2001 model 1.4 rna symbol var bu aracı bilenler bilir pek masrafı olmayan düz meğmur arabası :) aracmızı değiştirmeyi düşünüyoruz 1.3 cdti city plus comboda karar kıldık ancak bazı sorularım olacak.
1. olarak: combodaki 1.3 motor benim bildiğim kadarıyla GM tarafından veriliyor comboya, benim çalıştığım firmada 2 adet sıfır 1.3 multijet doblo var ve bana güzel geliyor araçlar. combodaki motorla doblodaki motor arasında fark varmıdır güç, atiklik, yakıt ve kalite olarak.
2. si araç hakkında bilgi edindiğim daimi ustalarımızdan combo hakkında pek iyi yorumlar duymadım ve bu beni biraz tereddütte bıraktı duyduğum sıkıntılar: direksiyon kutusu arızası debryaj arızası (masrafının 2 bin tl yi bulabileceği söylendi) ve masrafının pahallıya mal oluşu gibi şikayetler duydum. Benim altımdaki arabaya göre düşünürsek combo arıza açtığı zaman beni üzermi?
3. sü combolar kamyonet olarak geçtiği için vergisi symbole göre yüksek diye biliyorum ne kadar olduğunu yazarmısınız
4. benim altımdaki araç 1.4 enjeksiyonlu ve lpg taktırdık. ikisinin arasında kıyaslama yaparsak hangisi daha ekonomik olur.
sorularım biraz fazla uzun oldu kusura bakmayın şimdiden herkese teşekkür ederim.

muraty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba DeeP_BLoW,
bende bir combo 1.3 cdti kullanıcısı olarak sorularına bildiğim ölçüde cevap vermek isterim.
1. sorunda belirttiğin motor fiatın 1.3 multijet motru.
2. soruna gelirsek yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum aracı şu anda 128binde olmasına rağmen bir masrafı olmadı sadece ilk aldığımda enjektörleri sıkıntılı idi bunu bilerek almıştım toplamda 400 tl masraf yaptım o kadar inşallah sonrasında da bir sıkıntı çıkarmaz
3. sorunda da evet genelde kamyonet diye geçiyor(eğer eskiden otomobile çevrilmediyse ki şimdi bunu yapmak çok maliyetli oluyor gerek yok) bu yılki toplam vergisi 512 tl idi
4. olarak iyi çalışan bir motorla aşyağı yukarı aynı miktar yakıt tüketir sanırım ama bir ustadan edindiğim bilgi şehir içi ortalamasının 7, şehir içinde 5 civarında olması gerektiği yönünde ama bu değişken bir değer

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
abi bir Allahın kulu kalmamış ya, herkes 1.3 cdti'leri gitmiyo diye sattı mı naptı :D

Combo satılırmı abi ya birçok otomobilde bulunmaz combo rahatlığı. 4 senedir var bir 4 sene daha sorunsuz kullanırız inşallah