Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta 45.000 bakımı yaptırdım Garaj serviste 200TL'ye (Standart bakım)

Sonrasında Mehmet Gazihan yazılımı, birde egsoz dumanının is yapmaması için egsoz ucu aldım aşağı bakan cinsten.

30.000 bakımıyla 16.000 gezmeme rağmen bakımdan sonra rahatlama vs farketmedim

Ama chipten sonra daha önce yaptırmadığıma pişman oldum.

2000-4000 arası turbo daha etkili özellikle 3000 civarı 4000 sonrası orjinal hali.

Yakıt tüketiminde değişme olursa yazarım.

NOT: Bunlardan önce 550km'de ışık yanıyordu.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıymetli Mustafaaaa ve diğer arkadaşlar;

Aşağıda linkinide vermiş olduğum SONAR marka angel mercekli farı yakın zamanda satın alıp montajını yaptırmak istiyorum.. Ayrıca bu fara MTEC SİLVER veya CENMAX xenon taktırmayı planlıyorum.. Montaj büyük ihtimalle Konya da bulunan bir Özel Opel Servisine yaptırıcam..
Çünkü daha önce yaptırdığım ampul değişikliklerinde bir elektronikçide sıkıntı yaşadım.. Bu sebeple bu sefer montaj işini aracı bilen birilerine yaptırmak istiyorum... Konuştum zaten yardımcı olacaklar..

Öncelikle XENON'un kaliteli, arıza lambası yakmayan, bazı markalardaki gibi silecek motoru vs. yakmayan, 2 yıl gerçek garanti veren, ÖZELLİKLE ÇİN MALI OLMAYAN bir ürün olmasını istiyorum.. O yüzden tercihimi MTEC veya CENMAX veya CYCLONE den yana kullanmak istiyorum fakat önerine veya arkadaşlar önerilerinizede açığım...
Ampul tipi Angel H1 olduğu için H1 olacak ve 6000K istiyorum (hem görünüm hemde sağlıklı görüş için)

FAR
http://www.modifiye.com.tr/tuning/2788-200...l-Eyes-Far.aspx

Öncelikle
1. Bu angel far ile aracımda sorun yaşarmıyım yaşayan var mı ? Yukarıda ismini zikrettiğim XENON markalarında uyum ile alakalı problem yaşarmıyım? Varsa ne gibi sorunlar??
2. Bu forumu biraz araştırdığımda montaj sırasında kenarlarını tamamen slikonlatmayı, ledler zayıf olduğu için dirençle korunması gerektiğini ve led yerine dipsiz ampul kullanılmışsa iyi olmadıkları için değiştirmem gerektiğini öğrendim.. Bunların dışında bilmem gereken herhangi bir konu veya teknik bir bilgi var mı?
3. Bu angel far ile yine aracın kendi far ayarını kullanabilirmiyim yani aracın orjinal far ayar motoruna bu angel far bağlanırmı?
4. Son olarak MONTAJ sırasında dikkat etmem gereken ve montajı yapan jkişilere iletmem gereken herhangi bir şey var mı?
5. Bu far TÜVTÜRK Araç Muayenede bana problem yaratır mı?
6. Çıkacak olan orjinal farlarımı ne yapmamı önerirsiniz? satmamımı, evde saklamamımı, hayrına vermemimi tavsiye edersiniz...? :D
7. Xenon sonradan aracımda herhangi bir teknik probleme yol açar mı?

Bilen ve tecrübeli arkadaşlar.. Değerli vaktinizi ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.. Saygılarımla ;)

abi tşk ederim böyle olunca elimden geldiğince yardımcı olmak isterim tabii :)

öncelikle alacağın angel farların içi siyah olan ve krom olanı var.
sonar markadan sakın şaşma çünkü mercekleri çok kaliteli
tüvtürk dersen ona söylicek bi lafım yok nedeni ise sıkıntı yapabiliyorlar gördüm görmedim değil
ve polisler tarafından bile mazeret söz konusu olabilir yani ceza sebebi olabilir
eğer takarsan mutlaka silikon çektir çünkü nem olabiliyor ulaşımdan dolayı
xenon hiç bi problem yapmayacktır eskiden arıza ışığı yakardı ama artık öyle bişey yok ben çin malı almıştım 2 senedir kullanıyorum sadece rengi sarıya döndü
montaj olayında ise tampon sökülecek zaten
eskileride sakın ama sakın atma abi saygılar ve şimdiden hayırlı olsun

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta 45.000 bakımı yaptırdım Garaj serviste 200TL'ye (Standart bakım)

Sonrasında Mehmet Gazihan yazılımı, birde egsoz dumanının is yapmaması için egsoz ucu aldım aşağı bakan cinsten.

30.000 bakımıyla 16.000 gezmeme rağmen bakımdan sonra rahatlama vs farketmedim

Ama chipten sonra daha önce yaptırmadığıma pişman oldum.

2000-4000 arası turbo daha etkili özellikle 3000 civarı 4000 sonrası orjinal hali.

Yakıt tüketiminde değişme olursa yazarım.

NOT: Bunlardan önce 550km'de ışık yanıyordu.

aracının ne kadar iyi gittiğini görüceksin bence bide kati yedekle derim :) süper oluyor

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi tşk ederim böyle olunca elimden geldiğince yardımcı olmak isterim tabii :)

öncelikle alacağın angel farların içi siyah olan ve krom olanı var.
sonar markadan sakın şaşma çünkü mercekleri çok kaliteli
tüvtürk dersen ona söylicek bi lafım yok nedeni ise sıkıntı yapabiliyorlar gördüm görmedim değil
ve polisler tarafından bile mazeret söz konusu olabilir yani ceza sebebi olabilir
eğer takarsan mutlaka silikon çektir çünkü nem olabiliyor ulaşımdan dolayı
xenon hiç bi problem yapmayacktır eskiden arıza ışığı yakardı ama artık öyle bişey yok ben çin malı almıştım 2 senedir kullanıyorum sadece rengi sarıya döndü
montaj olayında ise tampon sökülecek zaten
eskileride sakın ama sakın atma abi saygılar ve şimdiden hayırlı olsun

Allah (cc) razı olsun Mustafacımm.
Bu ekleme işini şu an için erteleme kararı aldım... Çok araştırdım.. Konya da da Opel özel, yetkili, tuning servislerine sordum... Ve şuna karar verdim geri dönüş riski olan yani uyumsuz çıkabilme, muayenede sorun çıkabilme,aracın elektronik donanımına zarar verebilme riski var ve bu aşamada kimse ürünü problem çıkartmaz diye garanti veremiyor..
Bu sebeple bu ekleme için 400-600 TL arası masraf yapacak kadar zengin olmadığımı farkettim.. Orjinal mercekli farlar var ama Özel Servis onlarında tanesine 600-Tl fiyat verdi ikisi 1,200tl + xenon nerdeyse 1,500-TL hiç ama hiç değmez bu masraf..
Şİmdi son kararım; Osram sitesine girip aracım için uygun olan ampul listesini çıkardım.. merak edenler için linki http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Kısa farlara H7 Osram NB (nihtbreaker) Uzun farlara şu an kısalarda kullandığım H7 Osram Hyper Blue 5000k, sislere H3 Osram NB, Ön ve arka sinyallere (sarı boyları döküldü nerdeyse beya yanacaklar) Osram Diadem, Park ve Yan Sinyallere Osram Light Day takıcam hepsi takım olsun birbirini, tamamlasın diye. Birde öyle gezicem inşallah :D ;)

combo 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat bende OSRAM COOL Blue HYPER WHİTE 5300K H7 kullanıyorum.. ve memnunum sıkıntım yok gayet güzelll.. Ama sen H4 yazmışsın.. senin ampuller H7 değil mi?

iyi akşamlar abicim uzun süredir girmiyordum siteye

hız sabitleyici taktırmışsın hayırlı olsun abicim memnun musunuz? bende sordum çorluda opel inan servisinde takılmıyor dediler bende vazgeçmiştim ama demek ki onlar uğraşmak istememişler güle güle kullan abicim

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı bereketli sağlıklı bir hafta dilerim.

Sağolasın Caner.. Henüz şehirdışına çıkmadım ama Konya nın uzun caddlerinde kullandım ve çok ama çok hoşuma gitti... 2005 ve üzeri Combolara takıyorlar.. Ben Konya da Özel Servisime (Yıldız Opel) 150-TL ye taktırdım. Sadece sinayl kolu değişiyor, program yükleniyor ve bir metrelik bir kablo çekiyorlar o kadar ;) Tavsiye ederimm

Bu arada arkadaşlar benim UZUN farlar H1 yawww ben 5 yıldan beri H7 sanırdım.. Dün baktım H1 anlamadım ben bunu .. internette çoğu yerde H7 yazıyor :D

nihavent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.birdemetyasemen.net
Herkese saygılar sevgiler.

Oğuz gazihan ne kadara yaptı işlemleri detaylı bilgi verirsen sevinirim İstanbulda oldukça yakın bana Gazihan ustanın yeri.

combo 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı bereketli sağlıklı bir hafta dilerim.

Sağolasın Caner.. Henüz şehirdışına çıkmadım ama Konya nın uzun caddlerinde kullandım ve çok ama çok hoşuma gitti... 2005 ve üzeri Combolara takıyorlar.. Ben Konya da Özel Servisime (Yıldız Opel) 150-TL ye taktırdım. Sadece sinayl kolu değişiyor, program yükleniyor ve bir metrelik bir kablo çekiyorlar o kadar ;) Tavsiye ederimm

Bu arada arkadaşlar benim UZUN farlar H1 yawww ben 5 yıldan beri H7 sanırdım.. Dün baktım H1 anlamadım ben bunu .. internette çoğu yerde H7 yazıyor :D

abi h1 olmaması gerekir ama memnunsan üstünde durma:D

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm garaj...maşallah herkes bişiler yapıyor, bir benim combom kaldı galiba orjinal oynanmayan..:) neyse sağlık olsun, bebişimizi nisan başı kısmetse bir alalım kucağımıza da hayırlısıyla yaza doğru bakıcam bende birkaç yenilik comboma hayırlısıyla inşallah..:);)