combo, corsa c kronik volant çözümü

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam,
benim arabadan olanlara soruyorum,
1.3 cdti corsa yani,
gaza basınca motordan sanki hava emiyormuş gibi yada üflüyormuş gibi nefes gibi bi ses gelmeye başladı, gaza yüklenince oluyor ama normalde yok, gaza bastıkça artıyor tabi, turbodan olabilirmi sizce, yada sizin arabalardada böyle bi ses geliyomu,
volant sesini kestik ya değişik sesler kulağa gelmeye başladı artık, belkide normaldirde önceden benmi duymuyordum diorum :))

bende de var aynı ses, turbo hotumunu söküp takıyorlar o sırada tam oturmadımı ki acaba? şimdi sen söyleyince aklıma geldi abi kontrol etmek lazım bide arkadaşlar sizin taktırdığınız sachs marka baskı balata hangi modelin acaba? bende aynı sabit volanı taktırdım ama hiçte öle 2. viteste pati çekmiyo , hatta bozuk volanla daha seriydi arabam, allahtan yakıtı değişmedi kötü anlamda yani, bence volanın ve balatanın temas ettiği yuzeyin önemi büyük, orjinalde parlak ve çok sağlam görünen bi yüzey vardı çıkan parçada, yada sorun benim baskının LUK olması, astra f 1.6 ya aitmiş benimki... olmadı artık ilerleyen kmlerde balata eskiyince sizinkinden alıp taktırayım, nede olsa volana bişey olmaz bu saatten sonra

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sabit volantın faydalarını söyledim size

aracın ilk çalışma süresi,
marş alma,
çalışırken titreme
kapatırken titreme
ses,
bunların hepsi gitti

baskı ve balatanın oturması için acele etmeyin zamanla oturacaktır

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta ben de gidecektim.Ama işten vakit kalmadı artık haftaya kaldı.Mustafa ile inşallah hafta için gideriz. :)

Ama anlamadığım bi nokta var.

Opel Corsa C Z13DT Easytronic Vites Debriyaj Seti Baskı Balata LUK :360TL
Opel Corsa C Z13DT Düz Vites Debriyaj Seti Baskı Balata LUK:250TL

Yani düz ve Easytronic şanzımanlarda kullanılan setler birbirinden farklı.
Ama nasıl oluyor da sabit volant takınca LUK marka kullanılacak (sanırım 1.6 astra f baskı balata seti) set hem düz hem de easytronic şanzıman için uygun oluyor?
İsmail ustaya da sorcam ama bilgisi olan var mıdır?

Son düzenleme:

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sabit volantın faydalarını söyledim size

aracın ilk çalışma süresi,
marş alma,
çalışırken titreme
kapatırken titreme
ses,
bunların hepsi gitti

baskı ve balatanın oturması için acele etmeyin zamanla oturacaktır

bu dediklerine tamamen katılıyorum mustafa, aynen bende de yazdıklarından eser kalmadı,o bakımdan sonuç süper, birde balatanın oturması filan demişsin ama sanki bana da öyle geldi, son 1-2 gündür daha düzgün çekişi filan, sen yazınca dikkatimi çekti belkide gerçekten balatanın bi alışma süresi vardır, ışıklarda bi denedim de iyi topluyo araba :)

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tribronik viteslerde denendimi merak ettim

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dediklerine tamamen katılıyorum mustafa, aynen bende de yazdıklarından eser kalmadı,o bakımdan sonuç süper, birde balatanın oturması filan demişsin ama sanki bana da öyle geldi, son 1-2 gündür daha düzgün çekişi filan, sen yazınca dikkatimi çekti belkide gerçekten balatanın bi alışma süresi vardır, ışıklarda bi denedim de iyi topluyo araba :)

abi her türlü gideri var valla sorun değil inan yeterki sen psikolojini iyi tut ben çok masraf yaptım az daha yaptıımmı daha arabanın sorunu olmaz olamaz

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta ben de gidecektim.Ama işten vakit kalmadı artık haftaya kaldı.Mustafa ile inşallah hafta için gideriz. :)

Ama anlamadığım bi nokta var.

Opel Corsa C Z13DT Easytronic Vites Debriyaj Seti Baskı Balata LUK :360TL
Opel Corsa C Z13DT Düz Vites Debriyaj Seti Baskı Balata LUK:250TL

Yani düz ve Easytronic şanzımanlarda kullanılan setler birbirinden farklı.
Ama nasıl oluyor da sabit volant takınca LUK marka kullanılacak (sanırım 1.6 astra f baskı balata seti) set hem düz hem de easytronic şanzıman için uygun oluyor?
İsmail ustaya da sorcam ama bilgisi olan var mıdır?

ömer abi sen merak etme nasıl senin araba manuelllere göre pahalı onun gibi bişey düşün herşeyi aslında aynı :)

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafacım slm,

kanka hani bendeki o hava emer gibi ses oluyodu ya bazı arkadaşlar turbo hortumu gevşek kalmış olabilir dio, ondan olabilirmi sencede, taktım kafayı o sese yaa