Combo city plus çalışma problemi..

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;

Bir kaç aydan beri arabayı anca 2-3 defa marşa bastıktan sonra çalıştırabiliyorum.. bu durum bazen oluyor bazen olmuyor...
Aracım 4 yaşına girdi ocak ayında 5 olacak ve 63.400 km oldu bujilerin veya ateşleme parçalarından birisinin mi değişmesi gerekiyo veya artık AKÜ'nün mü değişmesi gerekiyor bilmiyorum :(

Bu durum özellikle araba sıcak olunca mesala biryere gittim, arabayı durdurdum, 10-15 dakika veya yarım saat işimi hallettim sonra geldim tekrar arabayı çalıştırırken sıkıntı oluyor.. 3-4 defa marşa basmam gerekiyor.. Sabah ilk çalıştırdığımda veya uzun süreli park etmelerimde problem yok.. anlamadım.. :confused:

Evet ustalarım nedendir fikir verebilecek veya tavsiyesi olan varmı?

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim başımda vardı yine combo city plus 1.3 2006 model araç 96binde. 35bin km öyle kullanıldı bulamamıştık. marşa basıldıktan 20-30 sn sonra alıyodu sıcakken. soğukken sorun yok yine geç calışma vardı ama daha erken alıyodu 10 sn. gibi bir sürede yani. soğuk haldeyken beyaz duman atma vs. varmı sizinkinde bilmem ama bizde o da vardı en gitmediğimiz yer kalmadı yağ eksiltme vs.'de yapmıyodu en sonunda adamın biri 4 gün önce çıkma enjektörle değiştirdi üstündeki enjektörleri sorun düzeldi daha dün sıfır enjektör aldık bosch'tan problem kalmadı. bu enjektörler değişmeden öncede soğukken araçta vuruntulu çalışma vardı kalmadı. enjektörleride makineye bağladılar sorun gözükmedi tezgaha çıkardılar tezgaha bağladılar bosch serviste yine sorun gözükmüyordu. Anlayacağınız sorununuz çözülmezse ve belirtiler aynıysa sorun enjektörler:(

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Ali

Dumana hiç dikkat etmedim.. Ama dediğin gibi enjektörler bu sorunu çözmede önceliğim olacak.. ;)

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim arabada vardı.motor aşırı dercede kurum bağlamış.yetkili servis enjektörlerde sorun bulamıştı.sorunu özel bir servis çözdü.Bu konu çok konuşuldu."Sıcakken geç çalışma" diye arat bulabilirsin.Benim araba sıcakken beyaz duman atardı.Soğukken tek marşta anında çalışırdı.Sen değerlendirmesini yap.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=24830&page=2

Son düzenleme:

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim verdiğin linki inceledim teşekkürler..

motor kurum bağlamış?? olabilir .. birde carbon clean soruna çözüm olabilir mi acaba????

Son düzenleme:

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim motor açılınca oradaydım.İnanılmayacak kadar kara zift motor deliklerine dolmuştu.KAtı çamur gibi birşeydi.Ben onu cc ile temizleneceğine inanmıyorum.Ama sen önce istersen onu dene.Olursa 50-60 a kurtarırsın.Ama baktın devam ediyor.Kapağı açtırırsın.Tabi enjektörleri kontrol ettir.Her ihtimali değerlendir.Kolay gelsin.

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hep kalitesiz yakıttan bozuluyo arabalarımız:mad: eski aracıma sıfır motor yaptım sırf adamın birinin daha fazla kazanmak için solvent koyması yüzünden mazot yerine:mad: