Combo 1.7 DTI Vmax Plus - Ankara

freegane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır foruma üye olmama rağmen ilk kez Opel sahibi olarak konu açmanın mutluluğunu yaşıyorum :) Yarı ticari,yarı binek olarak kullanabileceğim bir araç ararken seçenekler arasında bana en uygun olanın Combo olacağına karar verip kısa bir Combo arayışının ardından şimdiki aracımıza ulaşmış olduk. Aracımız ilk sahibi öğretim görevlisi yaşlı bir amcamdan geldi bana Kendisi ilk sahibiymiş galeri aracılığı ile sahip olduk. 2004 model Opel Combo 1.7 DTI City Plus olarak geçiyor. Hata boya yok,tamamen binek araç olarak kullanılmış olup servis bakımlı. Bende bundan sonra kendisini hem hafif ticari,hem de hususi olarak kullanmaya devam edeceğim.

Aracın dışında pek bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum ama içimizde bu otomobil sevdası olduğu sürece pek rahat duracağımıda sanmıyorum. Aracı alır almaz acil yapılacakları kafamda hazırlayıp adım adım ilerlemeye devam ediyorum. Öncelikle kışlık lastikleriyle gelen aracımızın lastiklerini değiştirdik. Hem daha iyi bir yol tutuş ve görüntü hemde daha kalın yanak ile yüke dayanıklı ve konforu iyileştirici unsur olarak orjinali 185/60/15 olan lastik ebatlarımızı 195/60/15 olarak değiştirdik. Lastik olarak fiyat/performans oranı en yüksek olan Kumho KU31 seçtik. Ertesi sabah elimin altında boş boş duran iki tane OPC Line logolarını sağ ve sol ön çamurluklara sinyalin altına yerleştirdim. Maksat çizgimiz belli olsun :bir: Sırada yazılım yani çip işlemi var. Hem ölü olan alt devirleri canlandırmak hem de yakıt ekonomisi sağlamak istiyorum. Bu konuda çok güvendiğim ve bana göre dünyada sayılı firmalardan birisi olan Vmax'i tercih ettim. Ümit arkadaşımla görüştüm,yazılımla 105 hp alabileceğimi söyledi. Kendisine performanstan ziyade ekonomi istediğimi belirttim o da Almanya'ya durumu bildirdi ona göre bir harita hazırlanıp yüklenecek. Aşağı yukarı 95-105 arası bir değer bekliyoruz. Gelişmeleri yine sizinle bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim. Herkese keyifli forumlar

Son düzenleme:

freegane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk resimler...

2r5fek7.jpg

t00sip.jpg

4gt8o8.jpg

34goxn5.jpg

Son düzenleme:

isobln