Combo 1.3 city plus cdti Direksiyon Kutusu Arızası

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun kronik olduğu aşikar bir durum, hadi bizimkinin garantisi bitmedi ki garantiden değişeceği söylenen direksiyon kutusunun da faydası belli değil. Sayın corsac çukur tümsek vs bahane olmamalı opel gibi bir markanın kalitesi bu küçük pürüzlerin üstesinden gelebilmeli diye düşünüyorum lakin kullanılan malzeme ve kötü sonucu ortada servislerde şaşrımış durumda.

Sayın dataegemen
Sizin aracınızın kilometresine baktığımızda sanırım biraz daha var bozulmasına :) (ki inşallah bozulmaz) Benimki 19.000 de yaptı. Köye gittik geldik başladı. Bu duruma köklü çözüm bulmak sanırım zor.

I

ibo

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben 2004 combo kullandım.120000 km gittim.4000 kilometrede bana arızayı vermeye başladı.defalarca servise gittim 2 kere direksiyon kutusunu değiştirdiler.banada daha 2004 yılında,bu gün yarın iyileştirilmiş parça gelece,değiştireceğiz dediler durdular.daha sonra kaza yaptım.hurda.tekrar 2006 sını aldım.onda da 65000 kilometredeyim.mafsaldanu ses geliyor ama direksiyon kutusundan daha önceki arabamda gelen sesi daha almadım.zannedersem 2006 da bu olay yok.ama bu dertten muzdarip arkadaşlara olayın çözümünü söyleyeyim.ilgili olanlar bilirler,kutunun içinde burçları var.bu burçlar orjinalinde sert plastikimsi bir tür malzemeden yapılıyor,buda zamanla bozuk yollarda deforme oluyor ve arada boşluk yapıyor.bu boşluktanda o ses çıkıyor.fonksiyonel hiç ir zararı yok.fakat kafasına takılıyor insanın.gelelim olayın çözümüne;kutuyu söktürüp,burçların aynısını tornada sarı malzeme denilen pirinçten yaptırıyorsunuz,takıyorsunuz,ömür boyu devam.combonun fabrika çıkışı tüm mekanik ve elektronik hata ve zaaflarını yaşadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda yeni gelişmiş direksiyon kutusu Gedizler'e geldi ve hemen değiştirdim şu an çok memnunum, değiştirmek istemiyorlar genelde, kronik bir sorun olduğu için ciddi bir maliyet oluşturduğunu bu yüzden opel değiştirmekten yana olmadığını açıkladılar ama sonunda benimki değişti. Arabadan soğuyacaktım sinir oldum o sese şimdi çok iyi, gelişmişi umarım sorun yapmaz. Bu arada direksiyon kutu bekleyen arkadaşlar servislre başvurabilir.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arabandan soğumana gerk yok araban çok güzel ve kaliteli.bende buişin içindeyim.müşterilerimden böyle bir şikayet geldiğinde tabiki garantisi bitmişse direksiyon kutusunu söküp tornacıya yolluyorum.ona uygun bir burç yaptırabilirsin.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar direksiyon kutusuna burç yapılıyor.bunu yetkili servislerde yapıyor bu zadece başkalarının patendi değildir.burç yapma 150 milyon+kdvfiyatı var.kesin cözümmü.değil.bunun püf noktası var oda bizde kalsın.bu direksiyon kutuları kuru çalışıyor ve bu yüzden yapılan burçta zamanla aşınıp ses yapıyor..bu süre nekadardır birşey diyeme.siz yinede arabanız garantiyse bu işlem için para vermenize gerek yok.garantiden yaptırın.

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araç 2005 model.7000 de bozuldu değiştirdiler direksiyon kutusunu.Güya geliştirilmiş direksiyon kutusu takıldı.o da 10000 de aynı oldu.Baya iyi geliştirmişler :) sonra tekrar götürdüm ayar çektiler. şimdi o kladar ses yok.araç 20000 oldu.fakat bi sertlik var direksiyonda.bir de aracı ilk harekete geçirirken direksiyondan hafif bi kütleme sesi geliyo.2 aya kadar gelecek çözüm ne acaba?garanti bitmeden halletsek şu işi yaw :)

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen hemen 1 yıla yakın bir zaman geçti geliştirilmiş direksiyon kutusu takılalı, yine aynı problem ufak ufak başladı. Bunun için artık umudumu kestim. Sanırım bu konu hakkında opelin yapabileceği birşey yok zira sonu hüsran oluyor, Yazık çok yazık. Yetkili olmayan tamircilere gitseydik çoktan düzelirdi belki...

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak mafsal mil'inin arızalı olduğu saptandı şükür ki garanti bitmeden değişti şimdi çok rahat. O uyuz lok lok sesi kalktı. Umarım bir daha yapmaz.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim direksiyonda lak lak lak ses çıkarıyor bozuk yolda. sanırım kronik bir sorun. servise götürdüm bance bu sese alış yoksa çok para harcarsın dedi adam. istersen yapalım ama bence yaptırma falan dedi. bende bozuk yollarda kullanmamaya çalışıyorum yada müziği açıyorum dımtıs dımtıs. :D

gazozi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bütün yorumları okudum şu kanıya vardım bu opeldeki insanlar combo kullanıcılarını ciddiye almıyor niye derseniz 2007 modellerde direksiyon kutusu problemi yok diyorlar ama yalan ben 2007 model combo aldım 3000 km de direksiyon kutusundsn sesler< gelmeye basladı sldıgıms pişmanım