Colin Mc Rae vefat etti

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah Rahmet Eylesin...

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
gençliğimin idol pilotuydu allah rahmet eylesin (bunu başka bir dinden birine söylemek günah mı ?)

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzücü ve şok bir haber iyi yarışcı idi...

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim merak ettiğim şu,

Amerika keşfedilmeden önce de orada insanlar vardı ve bu insanların karşılaştığı ilk kutsal kitap muhtemelen İncil'dir.Şimdiki gibi internet, google vs. de olmadığı için islam dininin varlığından kim bilir ne zaman haberleri oldu.

1-Bu insanlar Amerika keşfedilene kadar isteseler de istemeseler de "dinsiz" olarak yaşıyorlardı, çünkü herhangi bir seçim şansları yoktu.Peki buna rağmen otomatikman cehenneme mi gidiyorlardı?

2-Müslüman din adamlarının kim bilir ne zaman Amerika'nın keşfinden haberi oldu da oradaki insanlara İslam dinini öğretmeye gittiler.İslam dinini öğrenme ve kabul etme fırsatı bulamamış gayrimüslimlerin arkasından da rahmet okunmaz mı?

Bakın Kuranı Kerimi okuma zahmetine girmiş olsaydınız eminim bu üzücü sözlerden bahsetmezdiniz:confused: Neden mi?

Kuran da adı geçmeyen geldiği söylenen 124000 peygamberden bahseder.Ve Allah hiç bir kavime bir elçi göndermeden onlara azap etmeyiz der.Kimine büyük Kitaplar indirilmişdir kimilerine ise sadece bi kaç sayfa.Bu Yaratıcının takdiri..Eğer siz Allahın merhametinden veya adaletinen şüphe ediorsanız ( sözüm kimseye değil yalnış anlaşılmasın ) Kuran da yazıo demenin bi anlamı kalmaz.Allah kimseye haksız yere zulmetmez ve kimseyi sebebsiz cezalandırmaz...Yer yüzünde tek sahih din vardır ve de o da İslamdır.Hristiyanlık yada yahudilik die bi din yoktur zira onlara gönderilmiş olan Peygamberlere veya Kitaba karşılık bu isim yine biz insanlar tarafından konulmuştur.Allah katında tek din İslamdır diyen Rabbim sizce 4 tane gönderip insanlıı kargaşaya mı sürüklüyo yada aklınıza ne geliosa...

Belki arama motoru yada bi sörf araçları yokdu ama her kavime bi Peygamber gelmesi sizce yeterli değilmidir?

Sevgili kardeşim, lütfen Kuranı okuyun ve anlamadığınız yerleri hocalarımıza sorun.Güvenmiosanız ben de anlatayım ama hocalar kadar etkili olamam.Bunları nie yazdım.? Zaten okuma tenbeli olan Türk milleti okumadan din ve Kitap hakkında yorum yapıoruz, ister istemez şirke girioruz...Niyetim bunun önüne geçmek...Kırdıysam affola

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ünlü Rallici Colin McRae öldü

ÜNLÜ RALLİCİ COLIN MCRae ÖLDÜ!

Rallinin efsane ismi Colin McRae kendi kullandığı helikopterin düşmesi sonucu 5 yaşındaki oğluyla birlikte hayatını kaybetti

1987’DE başladığı spor hayatında 25 kez birincilik kürsüsüne çıkan ve “rallinin Michael Schumacher’i” diye nitelenen McRae önceki gün beş yaşındaki oğlu Johny, bir arkadaşı ve arkadaşının çocuğuyla helikopter gezisine çıktı. Aynı zamanda helikopter kullanma ehliyetine sahip bir pilot olan 39 yaşındaki İskoç rallici, bilinmeyen bir sebepten ötürü helikopterin hakimiyetini kaybetti ve malikanesine bir kilometre mesafede düştü.

Cesetler yandı

Kaza sonrası helikopterin alev alması nedeniyle yardım ekipleri uzun süre enkaza yaklaşamadı. Cesetler aşırı derecede yandığı için kimlik tespiti bile güçlükle yapıldı. Spor hayatında defalarca ölümle burun buruna gelen McRae, kendi adına piyasaya sürülen ralli oyunları 8 milyon adet satarak bu alanda bir rekora da imza atmıştı. Colin McRae, 19 yıl yarıştığı pistlere geçen yıl katıldığı Türkiye rallisiyle veda etmişti.

alıntıdır.

haber link : http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=4434

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten çok büyük bi kayıp. ralli oyunlarını bu adam sayasendi sevmiştim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah rahmet eylesin cmr oyunlarının sonu olduğu mu anlamına geliyor bu dirt süperdi de !?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın Kuranı Kerimi okuma zahmetine girmiş olsaydınız eminim bu üzücü sözlerden bahsetmezdiniz:confused: Neden mi?

Kuran da adı geçmeyen geldiği söylenen 124000 peygamberden bahseder.Ve Allah hiç bir kavime bir elçi göndermeden onlara azap etmeyiz der.Kimine büyük Kitaplar indirilmişdir kimilerine ise sadece bi kaç sayfa.Bu Yaratıcının takdiri..Eğer siz Allahın merhametinden veya adaletinen şüphe ediorsanız ( sözüm kimseye değil yalnış anlaşılmasın ) Kuran da yazıo demenin bi anlamı kalmaz.Allah kimseye haksız yere zulmetmez ve kimseyi sebebsiz cezalandırmaz...Yer yüzünde tek sahih din vardır ve de o da İslamdır.Hristiyanlık yada yahudilik die bi din yoktur zira onlara gönderilmiş olan Peygamberlere veya Kitaba karşılık bu isim yine biz insanlar tarafından konulmuştur.Allah katında tek din İslamdır diyen Rabbim sizce 4 tane gönderip insanlıı kargaşaya mı sürüklüyo yada aklınıza ne geliosa...

Belki arama motoru yada bi sörf araçları yokdu ama her kavime bi Peygamber gelmesi sizce yeterli değilmidir?

Sevgili kardeşim, lütfen Kuranı okuyun ve anlamadığınız yerleri hocalarımıza sorun.Güvenmiosanız ben de anlatayım ama hocalar kadar etkili olamam.Bunları nie yazdım.? Zaten okuma tenbeli olan Türk milleti okumadan din ve Kitap hakkında yorum yapıoruz, ister istemez şirke girioruz...Niyetim bunun önüne geçmek...Kırdıysam affola

Öncelikle kesinlikle kırmadığınızı belirteyim, düzeyli bir tartışmada kırma-kırılma diye birşey olmaz, fikirlerimizi paylaşıyoruz sonuçta.Benim dediklerimi teyit ederek çok farklı sonuçlara ulaşmışsınız.Son Peygamber Hz Muhammed olduğuna ve sonrasında da başka peygamber gelmediğine ve gelemeyeceğine göre varlığından ancak 16. yüzyılda haberdar olunan "Yeni Dünya" daki hangi İslam Dini'nden bahsediyorsunuz?Bu insanlar belki "tek gerçek din" İslamiyet'ten ancak 1.000 sene sonra haberdar oldular...

Bana göre Allah tektir, ona ulaşmak isteyen mutlaka ulaşır.İnsanları Allah'a ne şekilde veya kimin aracılığıyla ulaştığına göre ayrımanın veya yargılamanın doğru olduğuna inanmıyorum.Her dine mensup iyi veya kötü insanlar vardır, mensup oldukları dinin bir ayrıcalık yaratacak gibi gösterilmesini de yanlış buluyorum.Çünkü bunu bir ayrıcalık gibi görüp yaptıkları ile cennete gideceklerini düşünen hastalıklı beyinlerin kıydıkları canlar ortada, sözde "Allah'ın adına" ya biryere uçak çakıyorlar ya da bombalarla yüzlerce kişinin canını alıyorlar...