çok çok acil...! Kalp ve damar

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlarimdan yardim bekliyorum...

Bundan yaklaşik bir sene evvel babam aort diseksiyon (aort damarinin yirtilmasi) geçirerek jfk hastanesinde 11 gün yoğun bakimda kaldiktan sonra stent takilmaya karar verildi.stent takilma işlemi esnasinda beyne pihti kaçtiği için sağ tarafta kismi felç ve konuşma bozukluğu yaşandi.çeşitli hastanelerde fizik tedavi süreci sonunda kendi işini görebilecek kadar açilma kaydedildi...

Son birkaç haftadir rahatsizlanmasi nedeniyle yeniden film çektirdik ve doktoru takilan stentin biraz daha aşşağisindan tekrar bir yirtilma olduğunu söyledi.stendi takan doktor tekrardan ayri bir stend takilmasi gerektiğini söyleyince biz de başka doktorlardan da fikir almak amaciyla florans naytingel hastanesinde muayne ettirdik buradaki doktor ise stentin iş görmeyeceğine açik ameliyat yapilarak aort damarinin komple değiştirilerek yerine suni damar koyulmasi gerektiğini söyledi

şimdi çok kararsiz kaldik ve bu konuda çok iyi ve tecrübeli başka doktorlarinda fikirlerini almak istiyoruz...

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardim ve görüş bekliyorum
şimdiden herkese teşekkür eder cevap veremekte gecikeceğim arkadaşlardan özür dilerim...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cok gecmiş olsun insallah tecrubeli bir arkadas cikar

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol arkadaşim, çikacağini umuyorum...

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun

Benim bildiğim ağır kriz geçirenlerin damarları tahrip oluyor ve stent yalnızca damarları diri, sağlıklı hastalara takılabiliyor. Babamda 2003 yılında aşırı yağlanmadan kaynaklı damar tıkanıklığı olmuştu. Türkiyenin sayılı kalp damar cerrahlarından Haldun Karagöz, muayenesi sonucu stent yerine by-pass ameliyatını tercih etti. Kısacası by-pass daha garantili bir çözüm üstelik babanızın damarları direncini yitirmişse stent yarar yerine zarar verebilir. Buna göre sonraki doktorun söylediği daha mantıklı görünüyor. Yinede bizlerden ziyade cerrahlarla fikir alışverişi yapıp öyle karar verin nede olsa biz işin uzmanı kişiler değiliz. Kan ihtiyacı olursa onada yardımcı olabilirim kan grubum AB Rh(-) tekrar geçmiş olsun.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim gökhan bey
bize de mantıklısı by-pass gibi geliyor ama dediğiniz gibi birkaç işinin uzmanı doktora danıştıktan sonra kararımızı vericez kan teklifiniz için çok çok teşekkür ederim biz isatanbuldayız,eğer kan gerekirse yine bu formdan arkadaşlardan yardım isteyeceğim...

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üniversite hastenelerine danışın bence, İşinde uzman Hocalara muayene olabilirsiniz...

Babanıza çok geçmiş olsun, ALLAH şifa versin...

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
by-pass daha etkili bir sonuç olacaktır hasar görmüş damarın değişmesi gerekmektedir.benim kan grubum da 0rh(-) tir.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üniversite hastenelerine danışın bence, İşinde uzman Hocalara muayene olabilirsiniz...

Babanıza çok geçmiş olsun, ALLAH şifa versin...

çok teşekkür ederim randevusuz görüşemiyoruz maalesef randevularda ileri günlere atılıyor ve bizim kısa sürede danışmamız lazım yani tanıdık bi doktor bulabilirsek veya bir arkadaş vasıtasıyla görüşebilirsek daha hızlı fikir danışabiliriz...

by-pass daha etkili bir sonuç olacaktır hasar görmüş damarın değişmesi gerekmektedir.benim kan grubum da 0rh(-) tir.
evet mantıklısı bu görünüyor ama açık ameliyatta toparlama süreci uzun görünüyor tabi açık olma olasılığı da yüksek bu durumda kan lazım olursa 0RH(+) yardım isteyeceğim teşekkürler...

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Geçmiş olsun, en iyisini düşünmüşsünüz. Üniversite hastanelerinde uzman profesörlere danışabilirsiniz. Eğer damarda tahribat varsa stand yerine by-pass daha mantıklı olabilir ama biliyorsunuz by-pass ameliyatları raha riskli ameliyatlar. Bazı doktorlar hastanın da durumunu göz önüne alarak by-pass ameliyatlarından kaçınabiliyorlar. Buradan konuşmak doğru olmaz.

Abim İstanbul da Başkent Üniversitesi hastanesinde kalp damar cerrahisi bölümünde asistan. Kendisine şu anda ulaşamıyorum, ameliyatta sanırım. Ulaştığımda ondan aldığım bilgileri aktarırım...

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, en iyisini düşünmüşsünüz. Üniversite hastanelerinde uzman profesörlere danışabilirsiniz. Eğer damarda tahribat varsa stand yerine by-pass daha mantıklı olabilir ama biliyorsunuz by-pass ameliyatları raha riskli ameliyatlar. Bazı doktorlar hastanın da durumunu göz önüne alarak by-pass ameliyatlarından kaçınabiliyorlar. Buradan konuşmak doğru olmaz.

Abim İstanbul da Başkent Üniversitesi hastanesinde kalp damar cerrahisi bölümünde asistan. Kendisine şu anda ulaşamıyorum, ameliyatta sanırım. Ulaştığımda ondan aldığım bilgileri aktarırım...

buğra arkadaşım ulaşabilirsen çok sevinirim yardımın için teşekkür ederim haberini bekliyeceğim benim telofon numaram 0544 836 30 19 olur ya buradan ulaşamazsak birbirimize çağrı atarsan ben ararım...