C'mon paketin farkı?

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Bayi adı vermeyeceğim. Daha sonra detaylı anlatırım. 25 Aralık ' ta aldığım ve işlemlerine 4 Ocak'ta başladığım Corsa Esentia C'mon paket 1.2 Twinport aracımızı daha bayiden alamadık. Trafik şubenin garabetliği ve bayimin hiç bir yaptırım gücünün olamaması sebebiyle ruhsatımız ancak bugün çıktı. İnsana kafayı yediren, oha bu kadarda olmaz kardeşim dedirten bir dizi olaydan sonra bugün nihayet bayiden aracı almaya gittik. Aaa.. bide ne görelim, biz 1.2 Twinport Corsa Esentia C'mon paket için anlaştık ama bize 1.2 Twinport Corsa Esentia (C'mon paketsiz) araç vermişler.Jantlar kapaklı falan.. Şimdi benim anlaştığım aracın jantları alaşım janttı. Bana bunu al, tek fark jantlarında, biz buna serviste alaşım jant takarız dediler. Sizce kabul edeyim mi, iki araç arasında sadece jant farkımı var. Henüz aracı kasıtlı olarak teslim almadım. Başka farkı yoksa kabul edeceğim. Farkları bilen varsa ayzabilirse çok memnun olacağım...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben olsam etmezdim ne alaka müşterinin istedğini vermek zorundalar .. araçlar arasnda fark olmasada ..

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer fark yoksa kabul edeceğim. çünkü iş çok büyür yoksa...bayiie geri satış yapmam gerekir aracı, sonra bi daha araç al, bi daha trafiği bekle... yani iş sadece çelik jantla bitiyorsa kabul edeceğim, yok eğer başka donanım farklarıda varsa kabu etmeyeceğim.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıntı : http://www.tuning53.com/otomobil-haberleri/opel-corsaya-yeni-essentia-cmon-paketi.html

Sınıfının başarılı ve lider otomobillerinden Corsa, Model Yılı 2010'da Essentia modelinde yepyeni C’mon paketiyle sunulmaya başlandı.

Corsa Essentia C'mon paketli modelde, Essentia modelinin sahip olduğu donanımlar yanında ekstra olarak CDMP3 çalar , Direksiyondan kumanda (DK), 15" alaşımlı jant ekipmanlara sahip. 15” alaşımlı jant sadece Enjoy modellerinden itibaren Spor Paketiyle birlikte sunuluyordu. Enjoy Spor Paketli modelde sunulan 15" alaşımlı jantları sadece bu donanımda değil Essentia C'mon paketi ile birlikte de sunulmuş olacak.

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet , bu araçta DK cd çalar var ama sinirimden aracın içine girip cihazın üstünde MP3 ifadesi varmı diye bakamadım. satıcıyıda soramadım, yarın ilk iş bunu sorayım. ayrıca nural arkadaşım önemli bir detayı belirtmiş. bana takacakları jant 14'' olmamalı o zaman. lastiklerde değişecek yani.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Essentia bazdır,essentia + konfor olarak satılıyordu bir ara ekstrası mp3 çalan teyp ve direksiyon kumandası idi..Araçta en önemli konu donanım olarak corsalarda airbag sayısı çelik jant teyp direksiyon kumandaları ve sis farları oluyor.

Benim bildiğim kadarı ile aracınız boş essentia sa bunların hiçbirisi yoktur yani teybiniz audio çalar direksiyon kumandası yoktur vs.vs.

Mp3 çalan teypte sağ üst köşede cd30mp ibaresi bulunmaktadır sonunda mp yazmayan teypler yani sadece cd30 yazan teypler audio cd çalmaktadırlar.

Ayrıca cim modülü boş essentialarda çok farklı bu sebeple sonradan takılan direksiyon kumandası vs. gibi ekipmanlar çalışmamaktır bence ne olursa olsun aracı bayiye geri iade edin,dava açsanız %200 kazanırsınız eğer sorun değil diyorsanız dava açın aracıda kullanın sonuçlanması en az 1.5 yıl sürer hem araçsız kalmamış olursunuz hemde paranızı fazlası ile tahsil edersiniz bu durumda.İzmirde 2 örneğini gördük birisi samimi arkadaşımdı hiç bir şekilde başta kabul etmiyorlardı süreç sonucunda bir üst segment aracı kullanılmış aracı ile araya fark almadan takaslamak istediler fakat arkadaşım kabul etmedi en sonunda parasını ödediler.

magic_ocean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Essentia bazdır,essentia + konfor olarak satılıyordu bir ara ekstrası mp3 çalan teyp ve direksiyon kumandası idi..Araçta en önemli konu donanım olarak corsalarda airbag sayısı çelik jant teyp direksiyon kumandaları ve sis farları oluyor.

Benim bildiğim kadarı ile aracınız boş essentia sa bunların hiçbirisi yoktur yani teybiniz audio çalar direksiyon kumandası yoktur vs.vs.

Mp3 çalan teypte sağ üst köşede cd30mp ibaresi bulunmaktadır sonunda mp yazmayan teypler yani sadece cd30 yazan teypler audio cd çalmaktadırlar.

Ayrıca cim modülü boş essentialarda çok farklı bu sebeple sonradan takılan direksiyon kumandası vs. gibi ekipmanlar çalışmamaktır bence ne olursa olsun aracı bayiye geri iade edin,dava açsanız %200 kazanırsınız eğer sorun değil diyorsanız dava açın aracıda kullanın sonuçlanması en az 1.5 yıl sürer hem araçsız kalmamış olursunuz hemde paranızı fazlası ile tahsil edersiniz bu durumda.İzmirde 2 örneğini gördük birisi samimi arkadaşımdı hiç bir şekilde başta kabul etmiyorlardı süreç sonucunda bir üst segment aracı kullanılmış aracı ile araya fark almadan takaslamak istediler fakat arkadaşım kabul etmedi en sonunda parasını ödediler.
aracı alıpta dava acarsa hıcbısey alamaz kabul etmıs oluyor zaten aracı alarak

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aklıma şu şekilde geldi satıcı alıcı ile muhattabında vadettiği şeyleri vermek uygulamak zorundadır.Satışta donanım listesinde gözükenler araç üzerinde çıkmazsa bence alıcı hukuk karşısında haklı olabilecektir.Daha önce bu örneğin bir benzerinde ayıplı mal statüsünden dava açmıştı tanıdığım.Misal aracı mp3 çalmadığı için şayet çalması gerekiyorsa donanım listesinde bunun hakkında şikayette bulunamazmı?

Bu arada hukukçu arkadaşların anlayacağı üzere hukukçu vs. değilim sadece zamanında çevremde olan şeylerden dolayı böyle bir varsayımda bulunuyorum.Şayet hukuk olarak bu şekilde ise bence kabul etmeyin bayiye geri satışını yapıp istediğiniz başka bir aracı almaya çalışın mesela stoklarında olan 1.3 cdti corsa çok güzel olurdu 1.2 benzinl,ye göre :)

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirici cevaplar için teşekkür ederim.
Bugün başka bir bayide düz esentia yı inceledim. c'mon paketten tek farkının 15'' alaşım jant ve 185/65/R15 lastikler olduğunu söyledi. yani en azından 2010 modeller böyle. Artık esentialar da DK MP3 çalarlı olarak çıkıyormuş. Zaten bana verecekleri araçta da direksiyondan kumanda vardı. yani jant farkından başka bir şey görünmüyor görünürde.

bu açıdan bakınca alaşım jant takılmış haliyle kabul edeceğim aracı.mahkemeye versem kazanacağımı ben de biliyorum. ama ben bu yapıda biri değilim. orta yolu bulmaktan yanayım. aracı kabul edersem zaten dava açamam. bu sürecide bekleyerek geçiremem. zaten aracı biradere alıyoruz. habire benim astraya musallat oluyor :)

Çağrı'ya;
1.2 yerine 1.3 cdti olsa gerçekten iyi olurdu. ama bütçe meselesi. arada 3.000 tl var. esentia 1.2 yi 26.500 e aldık. 1.3 cdti ise 30 a yakındı.zaten birader hafta sonları şehir dışı kullanacak daha çok. senede 10.000 i geçmez, bilirim.

bir başka aklıma takılanda şu; bu iki aracın bilmediğimiz bazı içsel özellikleri olabilirmi. mesela z ile başlayan motor x ile başlayan motor farkı gibi. Cruise control taktırmaya kalksam " buna takamayız, C'mon olsaydı takardık" falan gibi bişeyle karşılaşabilirmiyim acaba?