Çizikkkkkk Yardım Edin :) - Corsa D

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar selam...

6 Aydır kullandıgım cok sevgili Corsa D 3 KApı Sport aracıma bazı hainler çizik saldırısı yapmış ve 5-6 parcada derin ve uzun çizikler meydana getirmişlerdir... :cry:
Ben aracımı bu şekilde kullanıyorum ,ne kadar gordukce icim cız etsede...ancaak bu aralar bir cozum bulma zamanı geldigini düşünüyorum...Aklımda 2 secenek war...

1.) Hiç bir şey yapmadan çiziklerle kullanmaya devam etmek...
2.) Yetkili serviste çiziklerin oldugu parcaları boyatmak.İşlemden once fotograflar cekilecek ve servis tarafından bana çizik sebebiyle boya yapıldıgına dair kayıt tutulacak ve bana da bir yazı verecek.Çizik olan yerlerde kapı,arka 2 kısım,on camurluk vs.

Benim aklımdaki secenekler bunlar...Alternatif bir çözüm yolu sunabilecek yada bu secimlerin en mantıklısına karar wermemde bana yardımcı olacak birileri varmi acaba :sorry:

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
autokinge gosterdim ama boyanması gerekiyor dediler...
sonuc olarak boyatma secenegiyle aynı şey :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman boyattir, onlardan resmi ile ciziklerden boyanmistir onayi al,bence kasko ödüyorsa en iyi yer servis dir en azindan problemlerde muhatabin servis olur....basin agrimaz

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ondan autoking yerine serwise gidiyim dedim en azından yetkili tek merci we inandırıclık bakımından dogru soylemek zorunda.Sorumlulugu war.Şahsen bana getirip gosterseler oyle bi belge ,Autokinge şüpheyle yaklaşırım ancak serwise güwenirim ?
ama boyatmak mantıklımı acep :S

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar servisten rapor alırsan al aracın boyalı olacak ve alıcı şüphe ile yaklaşacaktır ..görüntüye dayanırım diyorsan rötüşlayıp çizik şekilde kullan aracını..kolay gelsin

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki olacaktır ama ben en aza düşürmek icin şüpheyi servis daha iyi bir tercih olur diye düşünüyorum...

Rütüş yapsakta sırıtır cok ama en iyi nerde yaptırabilirim acaba ,yada nasil yapabilirim...

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence boyatma.. gerçi ben ufak bir kazadan dolayı boyatmak zorunda kaldım kaputu çok güzel oldu:D taş izleri falan hiçbişey kalmadı..:D
satarken sorun olmıcağını bilsem komple boya yaptırcam arabaya valla..
ama çizik için biraz daha araştırma yap boyatmak en son çözüm bence..;)

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bencede boyatma derim çünkü satarken sunlar sunlr boyalı desen bile direk kazalı die bakarlar....

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle boyatma.çiziğe baktınca için acıyor olabilir,ama hiçbir zaman renk tutmaz %100.elbet farkı olcaktır az da olsa farkedilmez de olsa.bence autokinge git,kapatamazsalar bile azaltmaya çalışsınlar.rapor falan uğraşma.boya kullanmadan olduğu kadarı ile kapatmaya çalış..