çizik gidermek için cila..

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar markette çizikler için cila gördüm. çizik bölgeyi cila ile iyice ovalayarak çiziği giderdiği yazılı üstünde. bu ürünlerden kullananlar var mı acaba ? işe yarıyor mu ?:confused:

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip ürünler yüzeysel çizikler içindir, çizik derinse hiçbir faydası olmaz, boyamak gerekir.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gördüğünüz ürün pasta cila veya polish olarak nitelendirilen aşındırıcı ürünlerden bu ürünler ile aracınızın yüzeyindeki

hareler (swirl)

seataltea_paintrest_gi9890.jpg

RDS 'ler

P1060460.jpg

veya kapı kollarındaki tırnak izleri

seataltea_paintrest_gis6ek.jpg

Oksidasyon

350524579_cc8100879e.jpg

tipindeki boya kusurlarını aşındırmak yöntemi ile giderebilirsiniz. bu ise el ile değil polisaj makinası ile mümkün olabilmektedir. çünkü el ile yeterince aşındırıcı uygulama yapmak mümkün değildir.

eğer aracınızdaki çizik derin bir çizikse o zaman bu aşındırıcıların aracınız üzerinde pek yapacağı birşey kalmıyor bunun içinse farklı yöntemler mevcut

Derin çizik

car+scratch+1.jpg

yani kısaca sizin gördüğünüz ürün görebileceğiniz en ince zımparalardan biri tabi krem veya jel olarak. bu ürünle boya verniği mikron düzeyde aşındırılarak yüzeysel ve kılcal çok ince çizikleri yokedebiliyoruz.

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırça çiziği gibi kılcal ve güneşe çıkınca dalga dalga duran çok çok hafif çizikleri SONAX' ın çizik giderici güçlü cilasıyla(kırmızı krem kutu) giderebilirsiniz.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırça çiziği gibi kılcal ve güneşe çıkınca dalga dalga duran çok çok hafif çizikleri SONAX' ın çizik giderici güçlü cilasıyla(kırmızı krem kutu) giderebilirsiniz.

bunun için bir çok ürün var.. sonax'ın kırmızı kutulu ürününün aşındırıcılık derecesini bilmeden tavsiye etmek bence çok saçma..

her ürünün farklı aşındırıcılığı vardır..

kırmızı kutlu ürün sarı çizmeli amcaya benzemiş aşındırıcılığı kaç? hangi ped'le kaç devirde nasıl uyguladınız gibi bir çok sorun var..

sizin yazdığınız Vectra arabası özellikle gri olanı iyi gidiyor gibi bir yazı.. :(

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun için bir çok ürün var.. sonax'ın kırmızı kutulu ürününün aşındırıcılık derecesini bilmeden tavsiye etmek bence çok saçma..

her ürünün farklı aşındırıcılığı vardır..

kırmızı kutlu ürün sarı çizmeli amcaya benzemiş aşındırıcılığı kaç? hangi ped'le kaç devirde nasıl uyguladınız gibi bir çok sorun var..

sizin yazdığınız Vectra arabası özellikle gri olanı iyi gidiyor gibi bir yazı.. :(

İbrahim Bey Haklısınız :)

Bu ürünü kendim aracıma toplam 2 yılda 2 defa uyguladım. Yani yılda bir uyguluyorum. Fırça çiziği gibi çizikleri gideriyor. Uygulamayı kendim kapalı garajımda elimle üstüpü ve pamukla yapıyorum. Bildiğimiz pasta-cila işlemi gibi. Ürünün resmi aşağıdaki linkte var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/so...spx?productId=otson316200&categoryId=20035740

Kolay Gelsin.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Formula 1'in carnuba'lı wax'ı baya etkili ama zararı varmıdır sormak isterim lakin kılcal çiziğin ç sini bırakmıyor..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Formula 1'in carnuba'lı wax'ı baya etkili ama zararı varmıdır sormak isterim lakin kılcal çiziğin ç sini bırakmıyor..

carnabua wax dediğiniz malzeme bildiğim kadarı ile palmiye mumu dur..

ve bu carnabua wax olarak tanımlanan ürün hiçbir zaman bir aşındırıcı yani bir polish değildir.

araçta extra koruma ve su kaydırıcılığı görevi gören ürünler wax' lardır..

yani wax çizik gidermez çok extrem düşünürsek eğer çizikleri dolgular diyebiliriz ama aşındırma yapmadığından çizikleri yok etmez..

wax koruma amaçlı bir üründür aracınızın siyah boyasız plastik aksamlarına sürmediğiniz sürece herhenagi bir zararı da yoktur..

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
carnabua wax dediğiniz malzeme bildiğim kadarı ile palmiye mumu dur..

ve bu carnabua wax olarak tanımlanan ürün hiçbir zaman bir aşındırıcı yani bir polish değildir.

araçta extra koruma ve su kaydırıcılığı görevi gören ürünler wax' lardır..

yani wax çizik gidermez çok extrem düşünürsek eğer çizikleri dolgular diyebiliriz ama aşındırma yapmadığından çizikleri yok etmez..

wax koruma amaçlı bir üründür aracınızın siyah boyasız plastik aksamlarına sürmediğiniz sürece herhenagi bir zararı da yoktur..

Aracımızın kaputunda yavru kedi tırnak izleri vardı devamlı wax'lı olduğundan çıkamamış sanırım ve 20cm lik iki ,üç iz bırakmıştı bende yine çıkamayacak düşüncesi ile baya öyle bırakmıştım geçenlerde aldığım ama kullanmadığım bu markanın wax'ını kullandım ve şuan çizik diye birşey yok ama dediğiniş şu taraftan doğru bildiğimiz gözle görülen ve hafifte olsa turnağa gelen çiziklere etkisi yok ama yüzeysel çizikleri yok ettiği gerçek buda aşındırıcılık olmadan olmaz.dolgu olsaydı belli bir süre sonra bu izlerin görünür hale gelmesi gerekirdi..