Çıldırtan p0335 hatası

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chevrolet aveo aracımda bu hatayı alıyorum. Motor devir göstergesi çalışmıyor. Araç zor çalışıyor. 2 defa sensör değişti nafile. Sanki sensörü hiç değişmemiş gibi sürekli arıza vermeye devam ediyor. Sentesi, soketlere gelen elektrik beyin herşey akla ne geliyorsa kontrol edildi nafile. Parça numarası 55562744 ve opellerin bazı modelleri de bu parçayı kullanıyor. Yardımcı olacak birisi varsa çok sevinirim.

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chevrolet aveo aracımda bu hatayı alıyorum. Motor devir göstergesi çalışmıyor. Araç zor çalışıyor. 2 defa sensör değişti nafile. Sanki sensörü hiç değişmemiş gibi sürekli arıza vermeye devam ediyor. Sentesi, soketlere gelen elektrik beyin herşey akla ne geliyorsa kontrol edildi nafile. Parça numarası 55562744 ve opellerin bazı modelleri de bu parçayı kullanıyor. Yardımcı olacak birisi varsa çok sevinirim.
2)sensör devri ayarlayamaz ve aracın motor bloğunu patlatır
3)Araç çalışmaz çünkü sensör ilk yolu kranka verdiremez

O hata kodu bunlari belirtici hangi sensorun degistigi onemli ve beyinden kodu sildirdinuzmi

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişen parça krank devir sensörü motor koduna göre gm parçası istettik kaz kafalı parçacı astra j 1.4 t sensörü yollamış üstelik gm poşeti olsa da üzerinde made in china yazıyor ve üzerinden çıkan sensör ile numarası tutmuyordu bosch servisinde elektrikçi yine de taktı motor koduna göre istedik doğrudur diye. İlk taktı hiç bir faaliyet yok yine sonra elindeki bosch cihazından krank mili konumu öğrenme, yakıt ayarı sıfırlama v.s yaptı nasıl olduysa o ara sensör çalıştı. Onunla 2 gün gitti uzun yola çıktım 70 80 km sonra yolda araba gaz bitmiş gibi silkeledi bir kaç kez sonra bir anda devir göstergesi sıfırladı ancak araba durmadı o şekilde 100 km daha gittim. Sanayide en az 7 opel servisine gösterdim oradaki parçacılardan birinden orjinal diye verdiği aracımdan ilk çıkan sensörle aynı kodlu ama yine üzerinde made in china yazan bir sensör daha aldım orjinali ile aynı fiyata onu taktık o da aynı naneyi yedi. ARtık şaştım kaldım ya satacam bu eşşeği ya da yetkili servisine götürüp dünya para bayınacam ufacık sensör yüzünden.

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum aveo orjinal gm aracina uygun krank devir sensoru 190 tl

Fiyat olarak nekadara aldin bilmiyorum
Orjinal gm yedek satan arkadasa sordum
Kiyaslama yapabilirsin

Exra valf eksantrik devir sensorunde arzali olabilir 220 tl fiyati var

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki o eski kasadır bendeki yeni aveo bunların sensörleri farklı biraz. Bir çok parçacıdan servisten baktırdım parça numarası verip orjinaline 125 tl diyorlar. Yan sanayisi çin malı 4 dolara da var.

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun 1.4 16v mi

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aveo kasa krak devir sensoru
b5b87937273fcdc36fa318608ad13d98.jpg

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok bu değil kardeş.
55562744 üzerinden çıkardığımız parçanın numarası bu. İlk getirttiğim farklıydı iki gün gitti. Sonra aynı parça numaralı aldım o zaten hiç tınlamadı ha takmışsın ha takmamışsın. Sorun parçada değilse, sentede beyinde tesisatta değilse başka nerede olabilir. Araştırmadığım yer kalmadı.

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunu çözdük. Daha önce söylediğim gibi kayseri-niğde yaklaşık 20 usta gezdi. Kimi başından savdı kimi yapamadı v.s. En son niğde de genç yaşlarda bir opelci arkadaş sorunumu buldu. Sorun zavoli lpg nin niğde ateşoğullarında yanlış montajı imiş. Kablo sarımlarını konumlandırmayı v.s düzgün yapmadıkları için araba enjektörüne temas eden kablo şasiye voltaj vermiş ve sensör bu yüzden sürekli bozuk görünüyormuş. Tabi ki lpg yi takan adam bizde hata olmaz diyerek işin içinden sıyrıldı. Çok uğraştık ama bu genç arkadaş onca ustanın bulamadığını buldu ve sorunu çözdü.